Qofte në salcë me perime

Qoftet në salcë me perime një pjatë tradicionale, të shoqëruara me perime e bëjnë këtë pjatë kryesore një pjatë shumë të plotë.

Patëllxhan i goditur në tempura

Patëllxhani goditet në tempura, një teknikë qëlloj ku lihet një shtresë shumë e freskët dhe e pasur. Ideale për një fillestar ose një aperitiv.

Bizele me proshutë

Bizelet me proshutë Serrano një pjatë të thjeshtë për tu përgatitur, me shumë aromë. Një pjatë me shumë vitamina dhe fibra. Ideale për një darkë të plotë.

Angjinarja me bukë

Angjinarja e përplasur, një pjatë e thjeshtë dhe e lehtë që mund ta përgatisim si meze, fillestar ose tapas të shoqëruara me majonezë.

Chard zvicerane me patate hudhër dhe majdanoz

Bardhë zvicerane me patate hudhër dhe majdanoz një recetë e thjeshtë perimesh për të përgatitur një darkë të lehtë. E shoqëruar nga një salcë hudhre dhe majdanozi, është shumë e mirë.

Spageti me salcë soje vegane

Spageti me salcë soje vegane

Spageti i sotëm me salcë soje është me të vërtetë ushqyes. Salca e sojës Vegan është gjithashtu një shoqërim i shkëlqyeshëm i pjatave të tjera.

Speca Piquillo të mbushur me perime

Këtu ju lë si të përgatisni disa speca piquillo të mbushura me perime, një recetë vegjetariane të pasur dhe të thjeshtë, me siguri që do ju pëlqejnë !!!

Pykë patate

Pykat e patates bëhen në furrë në një mënyrë shumë të thjeshtë dhe të lehtë. Erëza do t'i shtojë një prekje të veçantë këtyre patateve të arta të freskëta.

Perime të pjekura në furrë

Perimet e pjekura janë zbukurimi perfekt. Ndërsa janë pjekur, ata mezi kanë yndyrë, gjë që i bën ata shumë të lehtë, perfekt për tu kujdesur për dietën.

Patate të pjekura Hasselback

Patate Hasselback

Patatet e Hasselback janë zbukurimi më i mirë që mund të mendoj për një biftek. Patate të pjekura të thjeshta, të shijshme dhe shumë ngjyra.

Qengji me barishte provansale

Shpresoj se të pëlqen kjo recetë për mishin e qengjit me barishte provansale. Qengji është një mish me një aromë shumë të veçantë. A te pelqen?

Biftekët e zbukuruar me perime

Biftekët e zbukuruar me perime

Ne ju tregojmë se si të bëni një zbukurim të thjeshtë perimesh për të shoqëruar mishrat dhe peshqit në një mënyrë të shëndetshme.

Humusi i qiqrave

Humusi i qiqrave

Në këtë pjesë ju mësojmë se si të përfitoni nga disa qiqra të mbetura nga disa gatime. Një pjatë humus e pasur dhe shumë tradicionale.

Rizoto e spinaqit dhe proshutës

Rizoto e spinaqit

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një rizoto të shkëlqyeshme dhe të shijshme me spinaq dhe proshutë. Një pjatë e thjeshtë dhe e shijshme për të gjithë familjen.

Sallatë me patate të ndryshme

Sallatë me patate të ndryshme

Në këtë artikull ne ju japim një ide fantastike për darkë, një sallatë të shijshme të freskët dhe të shëndetshme me patate me përbërës të disponueshëm për të gjithë.

Sumiri dhe sallatë me vezë

Sumiri dhe sallatë me vezë

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një recetë sallatë, me një prekje të detit. Bërë me sumiri, vezë të zier dhe ton, është i shkëlqyeshëm për darka të shpejta.

Oriz kremoz me pulë dhe korizo

Oriz kremoz me pulë dhe korizo

Në këtë artikull ne ju tregojmë se si të bëni një oriz të shijshëm me mish pule dhe chorizo. Qoftë si pjatë kryesore apo si pjatë e dytë, është një recetë mjaft e shijshme.

Patate au gratin me chorizo

Patate të pjekura au gratin me chorizo

Në këtë artikull ne paraqesim një recetë të shpejtë dhe të thjeshtë të patates për ato ditë kur miqtë shfaqen në shtëpi dhe nuk kemi asgjë të përgatitur.

Llokum me kumbulla

Sot kam menduar për një darkë për dy. Ne do të përgatisim një kokërr arrë me kumbulla, që supozoj se do të jetë menuja ...

Speca të skuqura

Speca të skuqura

Speca të skuqur, zbukurim perfekt për mish ose peshk. Mund ta shoqëroni edhe me një oriz ose sallatë

rrepa të skuqura të freskëta nga vaji në letër kuzhine

Rrepat e skuqura

Rrepat e skuqura të pasura dhe të thjeshta, një mënyrë e thjeshtë për të ofruar perime për të vegjlit në shtëpi. Gjithashtu, me formë të ngjashme me patatet e skuqura, është më lehtë të "maskosh".

Garniturë orizi rozmarinë

Unë sugjeroj që të përgatisni një garniturë të shijshme me oriz me aromë rozmarine për ta shijuar si pjatë të nxehtë dhe ta përdorni ...

Karrota turshi

Propozimi i sotëm është që të përgatisni karrota të turshit për të shijuar në fundjavë si një zbukurim, meze ose ...