Chard zvicerane me patate hudhër dhe majdanoz

Chard zvicerane me patate hudhër dhe majdanoz, për të filluar javën një pjatë të perimeve të qetë dhe të lehtë. Bardha zvicerane është një perime e pasur me lëndë ushqyese dhe fibra, Me të mund të përgatisim shumë pjata të thjeshta, gjithashtu si shoqëruese të një pjate dhe nëse i vendosim në një pjatë perimesh ato janë shumë të mira.

Kjo pjatë me dardhë me patate me hudhër dhe majdanoz është shumë e thjeshtë, por që të mos jenë aq të buta i përgatis shoqëruar me një pure vaj ulliri, hudhër dhe majdanoz, janë të pasura dhe me shumë më shumë aromë, është një dritë gjellë ideale për një Darkë. Me siguri do ju pëlqejnë !!!

Chard zvicerane me patate hudhër dhe majdanoz
Author:
Lloji i recetës: I parë
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 tufa të copëza zvicerane
 • 3 patate
 • 2-3 thelpinj hudhre
 • Vaj ulliri
 • majdanoz
 • Kripë
Preparación
 1. Ne lajmë zhargonin, i kullojmë, me një thikë pastrojmë dhe heqim fijet nga kërcellët e shkardhës.
 2. Ne prerë gjethet dhe rrjedhjet në copa të vogla.
 3. Ne qëroni patatet, lani dhe prerë në copa.
 4. Vendosim një tenxhere me ujë dhe kripë kur të fillojë të vlojë do të vendosim copëzën dhe patatet të gatuhen derisa patatet të zbuten.
 5. Ndërsa zhardhoku është duke gatuar, ne përgatisim salcën, qërojmë hudhrën dhe e presim shumë të copëtuar, gjithashtu gjethet e majdanozit, e vendosim në një llaç dhe e shtypim pak, vendosim një spërkatje të mirë të vajit të ullirit dhe e përziejmë mirë.
 6. Kur të jenë zierë patatet dhe copëzat, kullojini mirë, vendosini në një enë.
 7. Në kohën e servirjes mund ta hedhim sipër këtë salcë ose secili ta shërbejmë salcën për shije.
 8. Shërbejeni të nxehtë. Dhe gati për të ngrënë !!!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.