Ekipi editorial

Recetat e Gatimit është një faqe në internet e Actualidad Blog. Uebfaqja jonë i kushtohet bota e gastronomisë, dhe në të ne propozojmë ide të pjatave origjinale ndërsa flasim për gjithçka që lidhet me gatimin dhe ushqimin.

El Ekipi editorial i Recetave të Gatimit Isshtë i përbërë nga ushqime të pasionuara të kënaqur që ndajnë ekspertizën dhe aftësinë e tyre me ju. Nëse edhe ju doni të bëheni pjesë e saj, mos hezitoni të na shkruani përmes kësaj forme.

Redaktorët

 • Maria vazquez

  Unë jam María dhe gatimi është një nga hobi im që kur isha fëmijë dhe shërbeja si shërbëtore e nënës sime. Gjithmonë më ka pëlqyer të provoj shije, përbërës dhe receta të reja dhe të mësoj për kultura të ndryshme gastronomike. Më pëlqen të lexoj bloge gatimi kombëtare dhe ndërkombëtare, të azhurnoj me botimet më të fundit dhe të ndaj me familjen time dhe tani me ju, eksperimentet e mia të kuzhinës, veçanërisht ato të pastave. Unë jam i apasionuar pas botës së pastiçerisë, nga pandispanjat dhe ëmbëlsirat klasike deri te krijimet më kreative dhe origjinale. Shpresoj t'ju pëlqejë përmbajtja ime dhe të inkurajoheni të gatuani me mua.

Ish-redaktorët

 • Montse Morote

  Përshëndetje, unë jam Montse, i apasionuar pas gatimit dhe gastronomisë. Që e vogël më pëlqente të ndihmoja nënën time në kuzhinë dhe të mësoja prej saj truket dhe sekretet e ushqimit të mirë. Me kalimin e kohës, vendosa të krijoj blogun tim, Cooking with Montse, për të ndarë me botën recetat e mia të preferuara, tradicionale dhe novatore, duke kërkuar gjithmonë thjeshtësi, shije dhe shëndet. Më pëlqen të eksperimentoj me përbërës, teknika dhe shije të reja, si dhe të mësoj për kulturat e tjera të kuzhinës. Qëllimi im është që lexuesit e mi të shijojnë gatimin po aq sa unë dhe të inkurajohen të provojnë propozimet e mia.

 • Ale Jimenez

  Unë e kam dashur gatimin që kur isha fëmijë, kur kaloja orë të tëra në kuzhinë me gjyshen time, duke mësuar sekretet e saj të kuzhinës. Aktualisht jam i përkushtuar të bëj recetat e mia dhe të përmirësoj gjithçka që kam mësuar ndër vite, duke eksperimentuar me përbërës, shije dhe teknika të ndryshme. Më pëlqejnë si pjatat e ëmbla ashtu edhe ato të kripura, por duhet të rrëfej që nuk më pëlqejnë fare pjatat me lugë. Shpresoj t'ju pëlqejnë recetat e mia ashtu siç dua t'i ndaj me ju. Qëllimi im është të transmetoj pasionin tim për gatimin dhe t'ju bëj të shijoni pjata të shijshme, të shëndetshme dhe të lehta për t'u përgatitur.

 • Carmen Guillen

  Mendja ime, gjithmonë e hapur dhe e predispozuar për të krijuar, tani më ka çuar në botën e kuzhinave. Që i vogël jam magjepsur nga arti i kombinimit të shijeve, teksturave dhe aromave për të krijuar pjata unike dhe befasuese. Kam udhëtuar në vende dhe kultura të ndryshme, duke mësuar nga traditat e tyre të kuzhinës dhe duke pasuruar qiellzën time. Tani dua të ndaj me ju recetat e mia të preferuara, rezultat i përvojës dhe pasionit tim për gatimin. Shpresoj t'ju pëlqejnë dhe t'i zbatoni në praktikë. Janë të shijshme! Në këtë blog do të gjeni receta të të gjitha llojeve: nga më tradicionalet dhe të bëra vetë, deri tek ato më novatoret dhe ekzotiket. Më pëlqen të eksperimentoj me përbërësit, teknikat dhe shijet dhe t'i jap kontaktin tim personal çdo pjate. Do t'ju tregoj gjithashtu disa këshilla dhe truke që përgatitjet tuaja të dalin perfekte.

 • Tony Torres

  Si dashamirës i ushqimit të mirë, deklarohem adhurues i gatimit në përgjithësi. Në përzgjedhjen e produkteve dhe përzierjen e shijeve gjej momentin tim të përditshëm të krijimtarisë. Këtu ndaj gjellët dhe recetat e mia të preferuara, një përzierje e kuzhinës tradicionale dhe asaj ndërkombëtare. Më pëlqen të eksperimentoj me përbërës dhe teknika të ndryshme dhe të mësoj nga kulturat gastronomike të botës. Qëllimi im është të përcjell pasionin tim për gatimin përmes teksteve të mia dhe t'i bëj lexuesit e mi ta shijojnë këtë art po aq sa unë. Shpresoj t'ju pëlqejnë propozimet e mia të kuzhinës dhe të inkurajoheni t'i provoni. Kënaquni!

 • Hannah mitchell

  Unë jam i apasionuar pas gatimit, veçanërisht gatimit të ngadaltë, një teknikë që të lejon të gatuash ushqimin në temperatura të ulëta për orë të tëra, duke ruajtur të gjithë shijen dhe lëngshmërinë e tij. Më pëlqen të shoqëroj pjatat e mia me një birrë të mirë Guinness, birrën e famshme të zezë irlandeze që ka një aromë unike dhe kremoze. Prej kohësh kam përgatitur receta për lëpirjen e gishtave, nga më tradicionalet deri tek më modernet dhe origjinalet. Unë guxoj me gjithçka! Duke eksperimentuar dhe provuar shije të reja, shpresoj t'ju pëlqejnë recetat e mia po aq sa unë dua t'i bëj ato. Qëllimi im është të ndaj me ju sekretet e mia të kuzhinës dhe t'ju bëj të shijoni gatimin po aq sa unë.