Vezë të fërguara me patate të skuqura, të shkëlqyera për kur ka një mjek

Patate të skuqura

A nuk ju ka ndodhur gjithmonë që kur dilni në treg për të bërë blerjen ose kur duhet te shkosh te mjeku Koha është gjithnjë mbi ju? Ndonjëherë është një ide shumë e mirë të lëmë drekën e bërë para takimit ose një ditë më parë për kur të mbërrijmë, thjesht duhet ta ngrohim atë.

Megjithatë, nuk ka shumë njerëz të kujdesshëm, unë e përfshij veten time, dhe ne gjithmonë shkojmë me vrapimin. Prandaj, për të gjitha këto, doja t'ju sillja një recetë shumë të thjeshtë, të lehtë dhe të shpejtë për ato ditë të ngarkuara. Bëhet fjalë për një vezë të fërguara me patate të skuqura, Shpresoj se ju pëlqejnë.

Përbërësit

  • 1 kg patate.
  • Vezët
  • Vaj ulliri
  • Kripë.

Preparación

Për të bërë këtë recetë për vezët e fërguara me patate të skuqura do të duhet qëroni, lani dhe prerë patatet. Numri i përbërësve do të ulet ose rritet sipas darkave që kemi, prandaj mbajeni gjithnjë parasysh. Për pak a shumë një person që ha normal, ai gjithmonë vlerësohet me 4 patate të mesme.

Edhe ai sekreti i këtyre patateve është në prerje. Meqenëse nëse i presim shumë hollë, ato bëhen shumë gunga, dhe nëse i presim shumë dhjamë duhen shumë kohë për t’u skuqur, përveç që marrin shumë më shumë yndyrë nga vaji i ullirit.

Patate të skuqura

L patatet zgjasin nga një ditë në tjetrën ose, edhe më gjatë, në ujë. Pra, nëse doni ta përparoni këtë hap kur merrni nga mjeku, thjesht duhet të skuqni dhe të bëni vezët e fërguara me vezën.

Pasi patatet të jenë larë plotësisht nën ujë të rrjedhshëm nga çezma, ne do të kripë dhe i skuqim në grupe në një tigan ose në tigan tipik të thellë. Në të njëjtën kohë që po heqim patatet tashmë të skuqura, do t'i vendosim në një letër kuzhine në mënyrë që ato të thithin të gjithë vajin e tepërt.

Pasi të jenë skuqur të gjithë, do t'i kalojmë në një tigan (pa asnjë vaj) dhe ne do të shtojmë 2 vezë për racion. Ne do të trazojmë gjithçka shumë mirë derisa të shohim se veza është trazuar dhe bërë mjaft.

Shpresoj se ju pëlqen kjo recetë nga vezë të fërguara me patate të skuqura për rojet e shpëtimit në ato ditë të ngarkuara që kemi gjithmonë. Gjithashtu, nëse ju kanë mbetur patate të skuqura mund ta përdorni për të bërë një Tortilla spanjolle.

Më shumë informacion - Omeletë spanjolle, recetë tradicionale

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Patate të skuqura

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 235

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.