Biftekët e zbukuruar me perime

Biftekët e zbukuruar me perime

Patatet e skuqura janë një anë që pak mund t'i rezistojnë; e gjitha një tërheqje sidomos për të vegjlit. Por ka edhe garnitura të tjera më të shëndetshme, me të cilat shoqërohet një entrecot, fije e verdhë ose copë derri. Ne flasim për një zbukurim perimeshsigurisht.

Mënyra ideale për të krijuar një zbukurim të mirë perimesh është të përfitoni nga produktet e sezonit, por nuk është thelbësore. Në këtë rast ne kemi vendosur të përfitojmë nga produktet në dispozicion të të gjithëve: qepa, speca me ngjyra të ndryshme, karota dhe brokoli për t'i dhënë asaj një prekje krokante. Nuk do t'ju duhet më shumë se 20 minuta për të përgatitur këtë garniturë; koha nuk është një justifikim.

Biftekët e zbukuruar me perime
Garniturat e perimeve janë një mundësi shumë e shëndetshme për të kompletuar pjatat tona me mish ose peshk.
Author:
Kuzhina: Tradicionale
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 Cebolla
 • 1 spec jeshil
 • 1 piper zile e verdhë
 • 2 zanahorias
 • Disa lule brokoli
 • Vaj ulliri
 • Kripë
 • piper
 • Rozmarinë e freskët
 • Uthull balsamike
Preparación
 1. Lajmë perimet dhe ne prerë qepë, speca dhe karrota në shirita julienne. Nga brokoli përfitojmë nga lulet.
 2. Në një tigan, kavardisim perimet me një lugë gjelle vaj ulliri dhe një majë kripe për 15 minuta në nxehtësi mesatare.
 3. Për të përfunduar, shtoni rozmarinë, pak piper të zi dhe pak pika të uthullës balsamike. Llokoçisim dhe shërbejmë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.