Montse Morote

Përshëndetje, unë jam Montse, i apasionuar pas gatimit dhe gastronomisë. Që e vogël më pëlqente të ndihmoja nënën time në kuzhinë dhe të mësoja prej saj truket dhe sekretet e ushqimit të mirë. Me kalimin e kohës, vendosa të krijoj blogun tim, Cooking with Montse, për të ndarë me botën recetat e mia të preferuara, tradicionale dhe novatore, duke kërkuar gjithmonë thjeshtësi, shije dhe shëndet. Më pëlqen të eksperimentoj me përbërës, teknika dhe shije të reja, si dhe të mësoj për kulturat e tjera të kuzhinës. Qëllimi im është që lexuesit e mi të shijojnë gatimin po aq sa unë dhe të inkurajohen të provojnë propozimet e mia.