Kroasanët e mbushur me Nutella

Kroasanët e mbushur me Nutella, janë bërë ves, mund të mbushen me krem, reçel, krem ​​gështenjë, flokë engjëlli…. Mund t'i dekoroni edhe me bajame, sheqer pluhur, t'i lani me më shumë çokollatë, petë me çokollatë...

Bëjini ato të larmishme dhe befasoni të gjithë, se nuk ju mungojnë kurrë brumat në frigorifer, do t'ju sjellë shumë.

Kroasanët e mbushur me Nutella
Author:
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 fletë ëmbëlsirash drejtkëndëshe
 • Krem kakao (Nutella, Nocilla) ose çokollatë e shkrirë
 • Vezë 1
 • Bajame të prera në feta, petë me çokollatë…
 • Gotë sheqeri
Preparación
 1. Për të përgatitur brioshët e mbushur me Nutella, fillimisht do të ndezim furrën në 180ºC, me ngrohje lart e poshtë.
 2. Zgjatim petën e sfumuar duke lënë fletën e letrës. Bëjmë një prerje në qendër të brumit nga njëra anë, nga ana tjetër do të bëjmë një prerje nga këndi në shenjën që kemi bërë në qendër dhe nga këndi tjetër në qendër, duke formuar kështu një trekëndësh të madh.
 3. I heqim anët me kujdes, pasi marrim më shumë briosh.
 4. E lyejmë brumin me kremin e çokollatës pa i arritur skajet. Bëjmë një prerje të vogël në qendër të buzës së gjerë dhe gradualisht e rrotullojmë deri në majën e brumit që do ta shtrijmë pak dhe e mbyllim, majat i kthejmë nga brenda duke i dhënë formë gjysmëhëne.
 5. Me copat e anëve që kanë qenë në formë trekëndëshi do të formojmë më shumë briosh. I vendosim në një tepsi. Rrahim vezën, me penel lyejmë brioshët, sipër i hedhim pak bajame të petëzuara, petë me çokollatë...
 6. Piqni deri në kafe të artë. Do të bëjmë kujdes që të mos digjet peta, duhet të jetë e artë.
 7. E heqim nga furra, e lëmë të ftohet.
 8. Sasi e vogël me sheqer krem ​​dhe shërbejeni.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.