Krem kungulli dhe shumë perime të tjera për darkë

Krem kungull, selino, dhe shumë perime të tjera
Sot insistoj në një tjetër recetë ideale për darkë: a krem kungulli në të cilën kam inkorporuar shumë perime të tjera. Ky nuk është një krem ​​i thjeshtë kungulli, ka edhe karrota, selino dhe kungull i njomë, si dhe patate në sasi të vogël por të mjaftueshme për t'i dhënë trup.

Këshilla ime është që kur ta përgatisni këtë krem ​​ta bëni në sasi jo për një por për dy netë pasi mundet mbajeni në frigorifer deri në tre ditë në një enë hermetike. Mund ta ngrini gjithashtu. Për këtë, idealja është që të bëni pa pataten, pasi siç e dimë të gjithë ajo nuk ngrin shumë mirë dhe do të ndryshonte strukturën e saj.

Dëshironi ta prezantoni këtë krem ​​kungull dhe shumë perime të tjera në një mënyrë pak më të veçantë? Disa lugë kos të rrahur sipër do t'i japin freski. ose mundesh zgjidhni disa peshk dhe shtoni atë të thërrmuar për ta kthyer këtë recetë në një shumë më e plotë. Provoje! Ngjyra e fotos nuk e bën të drejtën.

Receta

Krem kungulli dhe shumë perime të tjera
Ky krem ​​me kungull dhe shumë perime të tjera është fantastik për një darkë të lehtë. Përgatitja është shumë e lehtë dhe mund ta shijoni deri në tre ditë duke e mbajtur në frigorifer.
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 200 gr. kungull
 • 2 zanahorias
 • 1 presh
 • 1 patate mesatare
 • ½ kungull i njomë
 • 3 shkopinj selino
 • Vaj ulliri
 • Kripë
 • Piper i zi
Preparación
 1. Qëroni kungullin dhe karotën dhe të parën e presim në kubikë dhe të dytën në feta.
 2. Më pas pastrojmë mirë preshin dhe kungullinën dhe ne prerë në feta.
 3. Më në fund, pastrojmë selinon dhe e presim në copa.
 4. Në një tenxhere ngrohim dy lugë vaj dhe i anashkalojmë të gjitha perimet për disa minuta.
 5. Ne kemi kohë për të qëroni patatet dhe e shtojmë në tenxheren e plasaritur pasi perimet të jenë kaurdisur mirë.
 6. Atëherë mbulojmë me ujë, lyejini me kripë dhe piper dhe gatuajeni për 20 minuta.
 7. Përziejini me pak vaj dhe shijuam kremin e kungullit dhe shumë perime të tjera të nxehta.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.