Krem kungull i njomë dhe patate me hake

Krem kungull i njomë dhe patate me hake

A ju pëlqen të keni një darkë të lehtë? A përdorni zakonisht kremrat dhe puretë me perime? Sot ju propozoj një kombinim të thjeshtë që personalisht më pëlqen për darkë. Një krem ​​kungull i njomë dhe patate me merluc të thërrmuar, i cili gjithashtu bëhet një alternativë fantastike për ata që nuk mund të hanë gjëra të forta për shkak të problemeve dentare.

Nuk ka asnjë mister. Bëhet fjalë për kombinimin e një krem patate dhe kungull i njomë me një bletë të zier në avull, është kaq e thjeshtë! Sigurisht, ka prekje të vogla që mund t'i jepni për ta bërë rezultatin përfundimtar të spikatur, si për shembull të shtoni një spërkatje vaji me shije kur e shërbeni.

Ideja është që sasitë e kremit dhe peshkut të jenë të balancuara. Në shtëpi, zakonisht shërbejnë si porcion dy tenxhere me pure me një ijë të madhe merluci. Dhe nëse ka mbetur krem, mund të hani gjithmonë drekë ose darkë ditën tjetër. Që kur është një gjë negative të hash një krem ​​vegjetal dy ditë me radhë?

Receta

Krem kungull i njomë dhe patate me hake
Ky krem ​​me kungull i njomë dhe patate me merluc mund të bëhet një darkë e mrekullueshme, e shëndetshme dhe e lehtë. Kini parasysh hap pas hapi për ta bërë atë në shtëpi!
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • Kunguj të njomë
 • On qepë e bardhë
 • 2 patate të mesme
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër
 • ujë
 • Kripë dhe piper
 • 4 fileto hake
 • Një grusht majdanoz të copëtuar
Preparación
 1. Në një tavë Përgatisim kremin e kungujve. Për ta bërë këtë, hedhim në të qepën, kungulleshkat me lëkurë, patatet në copa dhe nja dy lugë vaj.
 2. Skuqini përbërësit për 3 minuta dhe më pas shtoni ujë që pothuajse të mbulojë perimet. Mbuloni tiganin dhe Gatuajme 20 minuta.
 3. Ndërkohë, në një enë përzieni 6 lugë vaj ulliri me majdanoz të grirë, një majë kripë dhe një tjetër piper. Përziejini mirë dhe rezervoni.
 4. Gjithashtu përfitojmë nga koha e gatimit të puresë për të avulloj hake. Për ta bërë këtë, fillimisht lyeni ijët me vaj dhe më pas i lyeni me kripë. Unë kam përdorur një avullore silikoni për ta gatuar në mikrovalë, por mund ta bëni si të doni.
 5. Pasi të ketë kaluar koha e zierjes së kremit, e shtypim dhe e shpërndajmë në katër tasa.
 6. atëherë ne inkorporojmë një ijë të grirë ferri në secilën prej tyre.
 7. Dhe e përfundojmë përgatitjen e gjellës duke e hedhur sipër një lugë gjelle salcë vaji dhe majdanoz.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.