Burgerë të mbushur me djathë të shijshëm

Burgerë të mbushur me djathë

L hamburguesas ato janë një ushqim shumë i preferuar ndër më të rinjtë dhe në jo aq të rinj. Në ditët e sotme, ushqimi i shpejtë ose i shpejtë është diçka që e shihni çdo ditë, pasi është një ushqim shumë i dobishëm dhe nuk keni pse të bëni punën për ta bërë vetë.

Sidoqoftë, sot ju sjell disa të shijshme dhe me lëng burgerë të mbushur me djathë, që sapo t’i provoni, goja do të ujitet, pasi nuk janë si hamburgerët e tjerë.

Përbërësit

Njerëzit 2:

 • 4 hamburgerë (mish pule, viçi ose mish derri).
 • Feta djathi.
 • Vaj ulliri
 • Marule
 • Proshutë.
 • Domate.
 • Veza

Preparación

Për të bërë këto tiganisje me lëng, thjesht duhet të përgatisni burgers së pari. Nëse dëshironi t’i bëni vetë, mjafton të mishoni mishin, të merrni pjesë dhe t’i formoni në një hamburger. Sidoqoftë, nëse preferoni t'i blini të gatshme, është një mënyrë më e shpejtë.

Ju zgjidhni opsionin për t'i bërë ose blerë ato nuk ndikon në procesin. Së pari, ne do t'i vendosim hamburgerët në një letër vaji dhe do t’i shtypim pak, rreth 1 cm e trashë.

Në njërën prej tyre, ne do të vendosim 1 feta e gjysmë djathi dhe, më vonë, do ta vendosim tjetrin sipër. Ne do t'i formojmë hamburgerët duke mbyllur skajet shumë mirë, duke u siguruar që djathi të jetë i mbyllur në mënyrë të përsosur dhe të mos dalë askund.

Burgerë të mbushur me djathë

Para se të bëjmë hamburger do të duhet ta dimë atë përbërësit që do t’i vendosim për ta kompletuar. Në veçanti, unë shtoj vezë dhe domate, por partneri im gjithashtu i pëlqen me marule dhe vezë. Mund të shtoni çfarë të dëshironi, por mos harroni se buka duhet të ketë të njëjtën madhësi me hamburgerën.

Atëherë është koha për të bërë hamburger. Duke qenë një i madh dhe i trashë, zjarri do të duhet të jetë i ulët që të mos digjen. Të paktën, do të duhet të skuqet në tigan me vaj ulliri për rreth 8 minuta.

Pasi të bëhet burger dhe përbërësit që dëshironi të vendosni për ta shoqëruar, është koha që montoni atë në mënyrë që të fundosni dhëmbët tuaj në të. Nëse ka shumë përbërës që dëshironi të bëni dysheme, në atë mënyrë nuk do të çmontohet. Shpresoj t'ju pëlqejnë këto hamburgerë të mrekullueshëm dhe me lëng të mbushur me djathë.

Më shumë informacion - Burger viçi shtëpi në salcë pikante

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Burgerë të mbushur me djathë

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 435

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.