Bukë me vaj ulliri dhe domate

Bukë me vaj ulliri dhe domate

Ne të gjithë e dimë 'bukë tumaca' që e kanë origjinën katalanasit për tokat e tyre. Në pjesën tjetër të Spanjës ne gjithashtu hamë të njëjtën gjë, por me pak më shumë substancë. Kjo është, në vend që të fërkojmë domaten në bukë siç bëjnë në tokat e bukura katalanase, këtu ne presim domate në feta dhe e hamë siç është.

Personalisht është nga mëngjeset e mia të preferuara, shoqëruar me një kafe i ngarkuar mirë për të rimbushur bateritë në mëngjes.

Unë ju lë më poshtë se çfarë saktësisht aplikoj në të dhe renditjen e përbërësve.

Bukë me vaj ulliri dhe domate
Bukë domate në feta dhe vaj ulliri është një nga mëngjeset / ushqimet e mia të preferuara. Dhe e jotja?

Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: mëngjes
Shërbime: 1

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 2 feta mesatare të bukës së grurit të plotë
 • Tomat domate e pjekur
 • Vaj ulliri për shije
 • Kripë e imët për shije

Preparación
 1. Gjëja e parë që bëj është dolli dy feta bukë gruri të plotë. Unë i bëj pak sepse nuk më pëlqen buka e thekur tepër.
 2. Tjetra, unë aplikoj vaj ulliri, një avion i mirë, por pa e tepruar.
 3. Hapi tjetër dhe i parafundit është të presim gjysmën e domates së pjekur që kemi zgjedhur në feta mjaft të holla.
 4. Dhe prekja e fundit, është të derdhni pak domate kripë e imët.

Notas
El tigan Mund të jetë lloji që ju pëlqen më shumë: integrale, me drithëra, normale, etj.
Nëse ju pëlqen shija e hudhrës, para se të vendosni vajin e ullirit mund të fërkoni pak Hudhra e bardhë për secilën dolli dhe vazhdoni me të njëjtin proces. Alsoshtë gjithashtu shumë e mirë!
Si një prekje e fundit që shoqëron kripën e imët, mund të shtoni pak rigon, nëse ju pëlqen shija e saj.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 185

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.