Milkshake luleshtrydhe

Sot po të sjell një recetë jashtëzakonisht e thjeshtë, por është një nga ato që gjithmonë triumfon si tek fëmijët ashtu edhe tek të rriturit. Ata që tashmë më njohin do ta dinë këtë smoothies Unë i dua ata dhe sapo temperaturat fillojnë të ngrohen paksa unë filloj t'i bëj ato shpesh. Sot kemi qumështore me luleshtrydhe!

Milkshake luleshtrydhe

Niveli i vështirësisë: Shumë e lehtë

Koha e përgatitjes: Më pak se 5 minuta

Përbërësit për gjysmë litër tundje:

 • Pak më pak se gjysmë litër qumësht
 • luleshtrydhe (Shuma për shije, në rastin tim 8 luleshtrydhe)
 • sheqer të shijojë

Përpunimi:

Aq e thjeshtë sa shtimi i qumështit, luleshtrydhet e lara në gotën e blenderit, pa kërcellin dhe sheqerin. Më në fund, mundëm për disa sekonda dhe kaq!

Milkshake luleshtrydhe

Në kohën e shërbimit ...

Lëreni të ftohet në frigorifer ose, për shpejtësi, në frigorifer përpara se ta shërbeni. Në rastin tim unë e zbukurova atë me një luleshtrydhe të vendosur në gotë, për këtë ne e prerë atë për së gjati dhe e lidhim.

Sugjerimet e recetave:

 • Ti mundesh shtoni më shumë përbërës nëse dëshironi siç janë disa bajame, arra, çokollatë dhe madje edhe disa fruta të tjera. Luleshtrydhet dhe banania shkojnë shumë mirë ose, nëse doni të provoni diçka të re, luleshtrydhe dhe arre kokosi.
 • Mund të zbukurohet në mënyra të tjera të ndryshme sipas shijes tonë ose përbërësve që kemi shtuar, për shembull mund të spërkasim pluhur kakao, bajame ose arra të copëtuara, kokos të integruar, etj

Më e mira…

Zakonisht është i preferuari për fëmijët, si dhe ai me çokollatë. Një mënyrë e shëndetshme për t'i bërë ata të pinë qumësht!

Mëso më shumë | Smoothie kremoze me banane, Smoothie me banane me vanilje

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Milkshake luleshtrydhe

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 245

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   paomaria dijo

  Deliciousshtë e shijshme nëse shtoni një lugë gjelle bollgur!