Smoothie banane dhe portokalli për të rimbushur bateritë

Smoothie banane dhe portokalli

L gojëmjaltë frutash ata janë aleati im kur bëhet fjalë për të rimbushur bateritë e mia pas një stërvitje. Kremoze dhe të lëmuar, ato mund të bëhen me çdo përzierje frutash ose frutash; Ata pranojnë shumë kombinime dhe rezultati rrallë është i pafavorshëm. Mund t’i merrni të ftohtë në verë dhe me fruta të stinës në dimër.

Banane është ndoshta fruti më i zakonshëm në gojëmjaltat e mia; është gjithashtu një mundësi fantastike për të përdorur ata që janë tashmë shumë të pjekur për të ngrënë ndryshe. Shtoni një kos dhe pak qumësht dhe do të merrni me përbërës të thjeshtë, një rezultat i shkëlqyeshëm. Guxoni ta kombinoni me fruta të tjera;  me luleshtrydhe, mango, portokall, pjeshkë ... përfitoni nga ato që keni në tasin e frutave!

Përbërësit

Për 2 persona

 • 2 banane
 • 1 naranja
 • 1 kos grek
 • 1/2 gotë qumësht
 • 1 lugë çaji me mjaltë

përpunim

Ne fillojmë me përgatitjen e frutave. Ne qërojmë bananen dhe portokallin dhe ne prerë në lagje për të shtuar në blender (ose mikser)

Tjetra shtojmë kosin, qumështin dhe një lugë çaji me mjaltë. Ne fillojmë blenderin ose blenderin dhe përziejmë derisa të arrijmë një përzierje kremoze dhe e lëmuar.

Ne testojmë dhe korrigjojmë duke shtuar edhe pak mjaltë nëse është e nevojshme.

Ne shërbejmë për momentin, në temperaturën e dhomës.

Notas

 • Në verë mund ta vendosni në frigorifer për disa minuta ose të shtoni pak akull të grimcuar për ta marrë të ftohtë.
 • Nëse nuk keni mjaltë në shtëpi, mund ta zëvendësoni sheqerin me të.
 • Dëshironi ta bëni edhe më të shijshëm? Thërrmoni një palë biskota me frutat.

Më shumë informacion - Smoothie me luleshtrydhe dhe banane një meze të lehtë freskuese dhe ushqyese

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Smoothie banane dhe portokalli

Koha e përgatitjes

Koha totale

Kilokalori për racion 160

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alicia hernandez dijo

  Unë e bëra atë, dhe doli e tmerrshme, blender la copa sepse ato nuk mund të priten dhe kur e provova ishte e tmerrshme: c

 2.   Alma dijo

  Blogun tënd e gjeta rastësisht dhe më ka pëlqyer shumë. Unë do të ndaj me ju ku të bashkëpunoj në rast se është në interesin tuaj: fruitpassion.es

  Një përqafim.