Smoothie kremoze me banane

Smoothie me mollë banane

 

Smoothie kremoze me banane
Koha ende na lejon të shijojmë smoothie shumë të freskëta me fruta, kështu që, ndërsa unë mundem, i shijoj. Siç ju kam thënë tashmë në ndonjë rast tjetër, smoothiet duken si një mënyrë fantastike për të pirë qumësht dhe fruta, veçanërisht për të vegjlit. Sot ju sjell një gojëmjaltë me banane dhe mollë, shumë e thjeshtë, por e pasur.
Author:
Kuzhina: Tradicionale
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 3
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 banane
 • 1 manzana
 • qumësht
 • Sheqeri për shije
Preparación
 1. Pastroni bananen dhe mollën, qëroni ato dhe pritini në copa. Shtoni ato në gotën e blenderit së bashku me sheqerin për shije dhe qumështin. Sasia e qumështit është për shije, nëse dëshironi që gojëmjalta të jetë kremoze shtoni qumësht derisa të mbulojë pothuajse frutat, nëse përndryshe preferoni më shumë lëng shtoni më shumë qumësht, aq sa dëshironi.
 2. Rrahni gjithçka për disa minuta dhe kaq.
Notas
Në kohën e shërbimit
Vendosni tundjen në frigorifer për 20-30 minuta para se ta shërbeni për ta mbajtur të freskët. Nëse dëshironi t’i jepni një prekje më kurioze, mund të vendosni feta bananeje në buzë të gotës.
Sugjerimet e recetave:
Nëse qumështi është shumë i rëndë, zëvendësojeni atë me lëng portokalli.
Mund të shtoni më shumë përbërës si sheqer vanilje, pak kanellë, disa bajame, një copë çokollatë ...
Më e mira
Nëse doni të bëni një gojëmjaltë të ftohtë në një moment, mësohuni të lini fruta të qëruar dhe prerë në frigorifer. Sapo të dëshironi smoothie, përdorni frutat e ngrira, qumështin e ftohtë dhe kaq!
Nëse kësaj përgatitje i shtoni edhe pak akullore, do ta ktheni shakun në një gojëmjaltë.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 124

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Andrea de la Cruz dijo

  Opsion shumë i mirë tani përgatis një

 2.   Hoze Alfredo dijo

  Shumë e shijshme, më pëlqen kjo lloj pije kur është e ftohtë, shumë e shijshme -w-