Menuja e Krishtlindjeve kundër krizës

Menuja e Krishtlindjeve kundër krizës

Në këto ditë Krishtlindjesh kur e gjithë familja zakonisht mblidhet së bashku, është e nevojshme të rregullojmë menutë në buxhetin tonë. Kjo është arsyeja që atëherë Receta Gatimi ne ju sjellim disa sugjerime të Menuja e Krishtëlindjes kundër krizës me pjata të lira, si dhe sugjestionuese.

Për të përgatitur pjatat tona zëvendësoni ushqime më të shtrenjta (ushqim deti, mish qengji, fije lajthi) për ushqime më të lira (mish pule, mish derri, hake, merluc). Alsoshtë gjithashtu shumë e rëndësishme të blini ushqime që duam të konsumojmë paraprakisht dhe t'i ngrijmë pasi në ditët e Krishtlindjeve të gjitha produktet rriten në çmim duke i bërë vaktet tona të Krishtlindjeve më të shtrenjta.

Shtë e rëndësishme që të merrni kohën tuaj brenda dekorimi i pjatave tuaja. Kjo do t'i bëjë mysafirët të vlerësojnë të gjithë përpjekjet dhe do t'i japë një pamje më të Krishtlindjes ushqimit.

Menuja e Krishtlindjeve kundër krizës - Receta Gatimi

hyrje

Kursi i parë

Kursi i dytë

ëmbëlsirë

Për të përfunduar darkën, mos harroni të festoni me një nga tonat sherbetet dhe tronditjet.

El përbërësi më i rëndësishëm në mënyrë që të gjitha recetat të jenë perfekte është dashuria që ne bëjmë për t'i bërë ato. Deri tani e dini, të vendosni shumë dashuri në pjatat tuaja, ato me siguri do të jenë perfekte për ju.

Gëzuar Krishtlindjet!

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.