Vezë të vendosura me domate dhe spinaq

Vezë të vendosura me domate dhe spinaq

L vezë janë një nga përbërës thelbësorë në kuzhinë të një shtëpie. Këto janë shumë të shkathëta dhe mund të bëhen të skuqura, gjizë, të njomura, etj. Dhe janë një kombinim i shkëlqyeshëm me shumë përbërës të tjerë.

Prandaj, sot ne ju tregojmë se si të bëni një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë me shumë aromë, energjia dhe lëndët ushqyese të nevojshme për trupin tonë. Në këtë mënyrë, ne kemi një recetë të shijshme në vetëm 20 minuta për ato raste kur nuk kemi kohë për të gatuar.

Vezë të vendosura me domate dhe spinaq
Vezët janë një përbërës shumë i lehtë për t’u bërë dhe janë një përbërës thelbësor në dietën tonë. Kështu, të kombinuara me këto spinaq ato janë një delikatesë e madhe.

Author:
Kuzhina: Tradicionale
Lloji i recetës: Tapas
Shërbime: 2

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 500 g spinaq.
 • 3 vezë.
 • 2 tulla domate të skuqura.
 • Vaj ulliri
 • Majë kripe
 • Disa feta proshute Serrano.

Preparación
 1. Nxehtësia a pak vaj në një tigan i gjerë.
 2. Shtoni spinaqin dhe gatuaj derisa të pakësohen.
 3. Shtoni dy tulla domate dhe le të gatuaj.
 4. Përfshijnë vezë kur të kenë arritur temperaturën.
 5. Shtoni pak kripë në vezë.
 6. Cook deri vezët vendosen në zjarr të ngadaltë.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 369

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.