Smoothie banane dhe mango


Moti i mirë transformon dietën tonë. gojëmjaltë frutash Shumë të ftohtë ato supozohen si një alternativë e shkëlqyeshme si në kohën e mëngjesit ashtu edhe në kohën e rostiçeri. Shumica e tyre janë gjithashtu shumë të thjeshtë për t'u përgatitur. Për të provuar këtë smoothie me banane dhe mango që ju ftojmë ta përgatisni sot.

Do të duhen 5 minuta për ta përgatitur këtë smoothie për banane dhe mango. Duhen vetëm 3 përbërës, megjithëse më vonë mund të shtoni në dekor aq sa kemi bërë. Smoothie është freskues më vete, por shtimi i frutave dhe arrave të tjerë si pjata anësore do ta çojë atë në një tjetër nivel.

Smoothie banane dhe mango
Smoothie me banane dhe mango që ne përgatisim sot ka vetëm tre përbërës, por si ne ju mund t’i dyfishoni për të bërë një top shumë tërheqës.
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 3-4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 banane të pjekura
 • 3 gota mango
 • 1, 5 gota qumësht bajame
Për të dekoruar
 • boronica
 • fistikë
 • Bajame të prera në feta
 • Pjesë mango
Preparación
 1. Vendosni tre përbërësit në gotë blender dhe rrihni derisa të merrni një përzierje homogjene, pa gunga.
 2. Pastaj sillni smoothie në frigorifer dhe lereni te ftohet.
 3. Shërbeni tundjen në tre ose katër gota dhe zbukuroni me boronica, fistikë të shtypur, bajame të prera dhe copa mango.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.