Smoothie me banane dhe krem ​​bajame

Smoothie me banane dhe krem ​​bajame

A ju pëlqen ta filloni ditën në verë me diçka të këndshme? Të smoothie me banane dhe krem ​​bajamesh që unë propozoj sot është fantastike si për të nisur ditën ashtu edhe për të pirë mes vakteve pasi të keni praktikuar sportin. Dhe përgatitet për pesë minuta, çfarë mund të kërkojmë më shumë?

banane dhe Krem bajame janë yjet e këtij milkshake të thjeshtë shije të ëmbël dhe strukturë kremozea. Por ata nuk janë përbërësit e vetëm, unë kam përfshirë edhe një pjeshkë të kuqe që i jep pak aciditet dhe një pije bajamesh për të arritur strukturën e një milkshake të pijshëm.

Nëse, përveç kësaj, dëshironi t'i jepni atij një çokollatë pikë, mund të shtoni siç kam bërë unë pak krem ​​me arra dhe kakao ose thjesht të spërkatni sipër kakao ose disa copa çokollate të zezë. A nuk mendoni se është një smoothie fantastik për të nisur ditën? Dhe është e shijshme, ju siguroj.

Receta

Smoothie me banane dhe krem ​​bajame
Ky smoothie me krem ​​banane dhe bajame është i ëmbël dhe kremoz, ideal për të nisur ditën ose për të rimbushur bateritë pasi të keni luajtur sport.
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 banane e madhe e pjekur
 • 1 pjeshkë e kuqe
 • 1 lugë gjelle krem ​​bajame (pa sheqer)
 • pije e ftohtë me bajame
 • Krem bajamesh dhe kakao, pluhur kakao ose çokollatë të zezë të grirë për dekorim.
Preparación
 1. Qërojmë bananen E presim dhe e vendosim në gotën e blenderit.
 2. atëherë shtoni pjeshkën e qëruar dhe të grira dhe një lugë krem ​​bajamesh.
 3. Ne inkorporojmë një spërkatje me pije bajame, rreth gjysmë gote.
 4. Ne copëtojmë gjithçka derisa të merret një përzierje homogjene.
 5. Shtojmë më shumë pije me perime, nëse është e nevojshme, derisa të arrihet konsistenca e dëshiruar dhe të rrahim përsëri.
 6. Hidheni smoothie-n në një gotë ose filxhan dhe dekorojme me disa fije krem ​​bajamesh dhe kakao, pluhur kakao ose çokollatë të zezë të grirë.
 7. Kemi shijuar smoothie-n e ftohtë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.