Si të përgatisni një pulë të shijshme në baltë

Nëse keni mundësi të jeni në gjendje të blini ose të rritni një pulë pa aq shumë hormone sa ato që marrim në supermarket, ju mund të përgatisni një pjatë tipike të veriut të Argjentinës me të cilën mysafirët tuaj do të jenë jo vetëm të kënaqur, por edhe të argëtohen.

Përbërësit: (Për 4 racione)

• një pulë e madhe
• 3 mollë jeshile
• Lëng prej 1 limoni
• Kripë dhe piper
• 1 kovë balte

Përgatitja:

Merrni pulën dhe pastrojeni atë shumë mirë. Tani merrni mollët dhe pritini në të katërtat dhe mbushni pulën me këto mollë.
Tani, lajeni të gjithë përgatitjen me lëng limoni dhe më pas sezoni me kripë dhe piper për shije.
Gjëja e fundit që na ka mbetur është të marrim një gjilpërë dhe fije dhe të qepim hapjen që duhet të jetë sa më e vogël. Tani ne e mbulojmë pulën tërësisht me baltë dhe e vendosim në furrë për 3 orë.
Kur e heqim, e lëmë të ftohet deri të nesërmen. Për të shërbyer, ne goditëm baltën me diçka të fortë me një goditje të fortë dhe të thatë. Kjo baltë do të ndahet dhe pendët do të ngjiten, dhe pula do të zhvishet.
Mbetet vetëm për të prerë pulën në copa dhe për të shërbyer shoqëruar me sallata me gjethe jeshile.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.