reklamat
Alfajores shtëpi, recetë argjentinase

Alfajores shtëpi

Sot do të bëjmë disa alfajore me dulce de leche dhe kokos. Si të gjitha ëmbëlsirat tradicionale ato kanë formula të shumta...

Tortë me patate

Tortë me patate

Sot do të përgatisim një byrek me patate me mish. Është një recetë ekonomike, ideale si pjatë kryesore apo pjatë...

Makarona patate dhe pate

Ideale për të bërë sanduiçe të shkëlqyera me shumë shije, mund ta përhapni në bukë të thekur, mini tost, bukë, kanape, ose ta integroni në...

Biftekët e derrit me qepë

Këto biftekë derri të shijshëm bëjnë 4 porcione, ideale për të shoqëruar një verë të bardhë të mirë. Është një recetë e lehtë...

Cakembëlsirë e kripur

Një pandispanje e shijshme, ndryshe për t'u ngrënë kështu ose në dy shtresa dhe e mbushni me çfarë të doni, personalisht për mua...

Kërpudha provansale

Përbërësit Kërpudha, 400 g (112 Kcal) Spray me vaj, sasia e nevojshme (10 Kcal) thelpinj hudhër, 4 (10 Kcal) majdanoz...