Sanduiç me ton dhe vezë të ziera

Nëse ju pëlqejnë sanduiçet, sigurohuni që do t’i doni Sanduiç me ton dhe vezë të ziera ideal për mëngjes, drekë ose darkë, është i thjeshtë dhe i shpejtë për t’u përgatitur. Këto sanduiçe për të marrë në punë janë gjithashtu të shkëlqyera.

Ne mund t’i bashkojmë përbërësit dhe të përgatisim mbushje sipas dëshirës sonë dhe t’i kombinojmë ashtu siç dëshirojmë. Ne mund ta kthejmë një sanduiç në një meze të lehtë të shëndetshme dhe të ekuilibruar.

Sanduiç me ton dhe vezë të ziera
Author:
Lloji i recetës: fillestarë
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • Për 1 sanduiç:
 • 2 feta bukë të prerë
 • 1 vezë e zier fort
 • 1 qepë pranvere
 • marule
 • 1 Tomate
 • 1 kanaçe ton
 • 1 kavanoz me ullinj të mbushur
 • 1 tenxhere me majonezë
Preparación
 1. Do fillojmë përgatitjen e sanduiçit, vezët e ziera fort i vendosim të gatuhen në ujë të bollshëm, kur të fillojë të vlojë do t’i lëmë për 10 minuta, pasi kësaj kohe t’i heqim, t’i ftohim nën çezmë ose t’i lëmë në frigorifer për pak kohë, kur të jenë, i qërojmë.
 2. Ne vendosim feta në një pjatë, përhapim dy feta bukë në njërën anë të majonezës.
 3. Vezët e ziera i presim në feta, i vendosim sipër një fete bukë të lyer me majonezë.
 4. Hapim kanaçen e tonit, kullojmë vajin mirë dhe do ta shpërndajmë mbi vezë.
 5. Ne marrim disa ullinj të mbushur, i presim në gjysmë dhe i shpërndajmë në majë të tonit.
 6. Qërojmë dhe presim qepën në feta të holla dhe do ta vendosim sipër, sasia do të jetë për shije.
 7. Mbi të gjitha vendosim disa lugë majonezë duke e shpërndarë në të gjithë me një shpatull, duke e shpërndarë mirë.
 8. Do të lajmë mirë gjethet e maruleve, do t’i vendosim sipër gjithçkaje, mund t’i vendosim të plota ose t’i presim në copa.
 9. Mbuloni tonin dhe sanduiçin me vezë të ziera fort me feta tjetër të bukës, duke e shtrydhur pak në mënyrë që të gjithë përbërësit të bashkohen.
 10. Dhe do të jetë gati për të shërbyer !!!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Esther dijo

  Dhe për çfarë domate?