sallatë me spinaq dhe nektarinë

sallatë me spinaq dhe nektarinë

Sot ju përgatisim një sallatë shumë të freskët, nga ato që dëshironi shumë në këtë periudhë të vitit. A sallatë me spinaq dhe nektarinë ose blindoj, të cilin mund ta përgatisni edhe, sigurisht me një frut si pjeshkë. Ka të bëjë me përdorimin e asaj që keni më shumë në dorë.

Sallata përgatitet shumë lehtë dhe Duhen vetëm katër përbërës. Spinaqi dhe nektarinat që i japin emrin janë dy prej tyre; hurma dhe djathë që plotësojnë të parën. Përveç, sigurisht, një vinegrette që mund të jetë e thjeshtë dhe tradicionale ose të ketë një prekje mjalti si e jona.

Në shtëpi sallata me spinaq Unë zakonisht u shërbej atyre me vinaigretë mjaltë që ju propozoj sot. Më pëlqen prekja paksa e ëmbël që u sjell mjalti këtyre dhe kontrasti i kësaj ëmbëlsie me atë të uthullës balsamike. Por nëse nuk ju pëlqen ose preferoni të shtoni një tjetër, vazhdoni! Të fillojmë ta përgatisim?

Receta

sallatë me spinaq dhe nektarinë
Kjo sallatë me spinaq dhe nektarinë me vetëm katër përbërës është ideale për të filluar vaktet tona verore. Provoje!
Author:
Lloji i recetës: Sallata
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 3 grushta spinaq të freskët
 • 1 nektarinë ose brinon
 • 6 data
 • Disa feta djathë të kuruar
 • 3 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër
 • 1 lugë çaji me mjaltë
 • 1 lugë gjelle uthull balsamike
 • një majë kripe
Preparación
 1. E pastrojme mire spinaqin, I heqim nga bishti dhe i vendosim ne nje sallate te grire nese jane shume te medha.
 2. atëherë qëroni nektarinën dhe e presim në segmente, duke i shtuar këto në sallatë.
 3. Ne gjithashtu inkorporojmë datat laminuara dhe disa feta djathi.
 4. Në një tas, rrihni të gjitha Përbërësit e vinegrette: vaj, mjaltë, uthull dhe kripë.
 5. Ne e veshim sallatën me vinegrette me mjaltë dhe përzieni gjithçka.
 6. Servirim sallatën me spinaq dhe nektarinë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.