Sallatë frutash me lëng molle

Si po shkojnë mirë të vegjlit fruta? Jo shumë mirë, apo jo? A është kjo një Manzana kështu, siç është, ajo mund të mërzisë këdo, sidomos kur ata përpiqen t'ju japin vazhdimisht ... Kjo është arsyeja pse sot ju sjell një zgjidhje, një sallate frutash por me diçka ndryshe që mund të ndryshoni që të mos përsëritet.

Sallatë frutash me lëng molle

Shkalla e vështirësisë: Shumë e lehtë

Koha e Përgatitjes: Minuta 5

Përbërësit për tas:

 • 2 banane
 • 1 Manzana
 • 1 mandarin
 • sheqer të shijojë

Përpunimi:

Pastroni dhe qëroni të gjitha frutat. Shtoni në tas bananet e prera, gjysmën e një molle të prerë në kubikë dhe segmentet e portokallit mandarin. Nga ana tjetër, bëni një lëng me gjysmën tjetër të mollës duke e kaluar përmes blenderit me pak ujë, shtoni sheqer për shije dhe hidheni sipër frutave të copëtuar më parë. I zgjuar !.

Sallatë frutash me lëng molle

Në kohën e shërbimit ...

Ju mund ta bëni atë edhe më tërheqës duke grirë disa çokollatë.

Sugjerimet e recetave:

 • Frutat mund t’i ndryshoni sa të doni duke përdorur të tjera si dardha, luleshtrydhet, qershitë, pjepri, shalqiri, pjeshka ... Në varësi të sezonit në të cilin jemi, mund të bëni varietete të pafundme.
 • Ju mund ta ndryshoni lëngun e përdorur, për shembull, në vend të lëngut të mollës mund ta bëni nga banane, portokall ose ndonjë frut tjetër. Nëse dëshironi të shtoni më shumë lëndë ushqyese, provoni ta zëvendësoni ujin me qumësht.
 • Ju mund të shtoni më shumë përbërës përveç frutave si bajame, arra, rrush të thatë, patate të skuqura çokollate ... Nëse nuk ju pëlqen t’i gjeni, mund t’i vendosni në blender me lëng ose gojëmjaltë.

Më e mira…

Shumëllojshmëria është aq e madhe sa imagjinata juaj. Mos hezitoni të provoni kombinime të reja!

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Sallatë frutash me lëng molle

Koha e përgatitjes

Koha totale

Kilokalori për racion 120

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mary Rojas dijo

  MMM Faleminderit shume te pasur

  1.    Ummu Aishja dijo

   Pershendetje Mary,

   Faleminderit për komentin tuaj dhe që na lexuat! ; )

   të fala