Recetë e vërtetë e bukës në shtëpi

Të gjithë kemi kujtesën e bukës që gjyshja na bëri dhe që nuk mund ta shijonim më kurrë. Sot ju sjell një recetë shumë të lehtë për bukën e mirë, atë që gjyshja ime e bëri.

Përbërësit: (6 racione)

4 gota dhe ½ miell
1 lugë maja
1 XNUMX/XNUMX gota ujë
1 lugë çaji kripë

Përgatitja:

Së pari, tretni majanë në ujë në një temperaturë mesatare prej 30 gradë dhe pastaj përzieni atë me miellin dhe kripën në një tas, duke përzier të gjithë përbërësit për 10 minuta derisa brumi të jetë elastik.
Pasi të keni lënë të parkojë për 45 minuta, formoni brumin në bukë dhe priteni në majë.
Piqni për 20 minuta ose derisa të marrë ngjyrë kafe të artë nga jashtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   LIDER dijo

    Çfarë lloj masaaaa do të ishte ????