Provoni këto shkopinj të shijshëm të kungujve të pjekur në furrë

Shkopinj kungull i njomë të pjekur

Në shtëpi marrim shumë kunguj të njomë në sezon. Përgatisim me këtë krem, tartat e këndshëm dhe ushqime si kjo që propozoj sot: shkopinj kungull i njomë të pjekur. Një recetë shumë e thjeshtë për të ngrënë kungull i njomë në një mënyrë tjetër të shoqëruar me salcën tuaj të preferuar.

Me çfarë salce do të dëshironit t'i shoqëroni këto shkopinj kungujsh? të dyja një salcë domatesh shtëpiake si për shembull një salcë kosi me hudhër dhe limon përshtaten shumë në këtë recetë, por me siguri mund të mendoni një tjetër për të plotësuar këtë propozim.

Miell, thërrime buke, djathë dhe erëza janë çelësi i gatimit të këtyre shkopinjve. Hudhra, rigon, paprika dhe kerri janë të preferuarat e mia, por ju mund ta përshtatni recetën me ato që ju pëlqejnë më shumë ose i keni në qilar. E rëndësishme këtu është që t'i provoni dhe të zbuloni një shoqërim fantastik për mishin dhe peshkun.

Receta

Provoni këto shkopinj kungull i njomë të pjekur
Po kërkoni një meze të lehtë të shëndetshme? Provoni këto shkopinj kungull i njomë të pjekur me një nga salcat tuaja të preferuara.
Author:
Lloji i recetës: Meze
Shërbime: 3
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 kungull i njomë
 • Vezë 2
 • 4 lugë miell
 • 2 lugë copa buke
 • 1 lugë gjelle djathë pluhur
 • 1 lugë çaji pluhur hudhër
 • P lugë çaji speci
 • P lugë çaji kerri
 • P lugë çaji rigon
 • Kripë dhe piper i zi për shije
Preparación
 1. Nxehim furrën në 220ºC.
 2. Presim kungulleshkat në kallamishte me trashësi 1 centimetër, afërsisht.
 3. Ne rrahim vezën në një enë dhe në një tjetër përziejmë pjesën tjetër të përbërësve për të përgatitur brumin.
 4. Pasi të keni bërë, kaloni shkopinjtë fillimisht me vezë dhe për përzierjen më pas.
 5. Siç bëjmë ne, vënë në një tabaka furrë
 6. Më në fund i morëm piqet për 15-20 minuta.
 7. Shkopinjtë e kungujve i shërbejmë të nxehtë me salcën tonë të preferuar.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.