Kafe e ftohtë dhe pije me çokollatë

Kafe e ftohtë dhe pije me çokollatë

Unë e dua kombinim i kafesë dhe çokollatës në recetat e ëmbla, apo jo? Tortat, biskotat dhe pijet e ftohta si kjo që po propozoj sot kanë gjithmonë një vend në librin tim të recetave. Dhe kjo pije e ftohtë me kafe dhe çokollatë ka qenë e fundit që ka ardhur, ka qëndruar!

Kjo pije e ftohtë është ideale në verë, kur temperaturat e larta duket se na detyrojnë të pimë gjëra të ftohta. Ka një ekuilibër të përsosur mes kafesë dhe kakaos dhe nuk ka nevojë ta ëmbëlsoni edhe pse nëse dëshironi ta bëni, mund të përdorni një lugë çaji sheqer, shurup ose mjaltë, sipas shijes!

Siç mund ta keni imagjinuar, kjo pije përgatitet me disa përbërës më shumë se ata të përmendur. do t'ju duhet pije perimesh si bazë. I preferuari im është ai i bajames, sepse plotësohet në mënyrë perfekte me kremin e arrave që kam përdorur, një krem ​​bajamesh dhe kakao, por përdorni atë që keni në shtëpi. Provoje! Është e shijshme.

Receta

Kafe e ftohtë dhe pije me çokollatë
Kjo pije e ftohtë me kafe dhe çokollatë është ideale për një pasdite të verës. Nuk është shumë e ëmbël dhe ka shumë shije.
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 250 ml pije e ftohtë bajamesh (ose pije tjetër perimesh)
 • 1 lugë kafeje të freskët
 • 2 lugë çaji pluhur kakao
 • 1 lugë çaji krem ​​bajame dhe kakao.
 • 1 lugë çaji sheqer ose mjaltë (opsionale)
 • Një majë kanellë (opsionale)
Preparación
 1. Hedhim ⅔ të pijes me perime në një gotë së bashku me pjesën tjetër të përbërësve përveç kanellës dhe ne mundëm për t'i integruar ato.
 2. Pasi gjithçka është kombinuar mirë shtoni pjesën tjetër të pijes, përzieni dhe shërbejeni në një gotë.
 3. Sasi e vogël pak kanellë sipër dhe shijuam këtë pije të ftohtë me kafe dhe çokollatë.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Azucena dijo

  Më pëlqen receta juaj, por do të doja të dija se çfarë është kremi me bajame dhe kakao
  Faleminderit shume

  1.    Maria vazquez dijo

   Përshëndetje Azucena. Unë përdor një nga marka Mybodygenius, hidhini një sy nëse dëshironi.