Smoothie tropikale

Smoothie tropikale
Kur nxehtësia godet nuk ka asnjë mënyrë për të përgatitur a lëkundje frutash dhe ta pini shumë freskët, nuk jeni dakord? Ka kaq shumë variacione, kaq shumë mundësi ... Sot kemi zgjedhur një gojëmjaltë frutash tropikale, për atë të përfitimit të frutave të stinës si ananasi dhe mango.

Ky smoothie i verdhë, një ngjyrë e ndarë nga tre përbërësit kryesorë: ananas, mango dhe banane. Personalisht, më pëlqen të kem disa fruta të ngrira në mënyrë që smoothie të jetë më i freskët, por ky është një hobi personal që kam fituar gjatë një vere larg. A guxon ta bësh? Isshtë ideale si ëmbëlsirë apo meze të lehtë.

Smoothie tropikale
Ky smoothie mango tropikal, ananas dhe banane është perfekt si ëmbëlsirë apo meze të lehtë kur nxehet nxehtësia.
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 mango e pjekur
 • 1 banane
 • 450 g Ananasi
 • 1 kos natyral
 • ½ filxhan qumësht për ta lehtësuar
Preparación
 1. Ne zhvishem, kocka dhe ne presim mango.
 2. Qërojmë bananen, ne heqim fijet dhe e presim atë.
 3. Vendosim të gjitha frutat së bashku me kosin në gotën e blenderit. Ne rrahim për 2 minuta derisa të arrihet një përzierje homogjene.
 4. Nëse do të ishte shumë e trashë, ne lehtësohemi me qumësht, derisa të merret qëndrueshmëria e dëshiruar.
 5. Ne shërbejmë menjëherë.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 205


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.