Smoothie me banane luleshtrydhe

Smoothie me banane me luleshtrydhe. Me ardhjen e një moti të mirë, ata duan të kenë gjëra më të freskëta. Duke përfituar nga sezoni i luleshtrydheve, duhet të përfitoni prej tij dhe të bëni smoothie të freskët të shijshëm të mbushur me vitamina për një meze të lehtë ose për të përgatitur një ëmbëlsirë duke shtuar pak krem ​​të rrahur, është shumë mirë. Idealshtë ideale që fëmijët të hanë fruta.

Smoothiet mund të bëhen nga të gjitha shijet, por mbi të gjitha duke përfituar nga frutat e stinës, ato janë të thjeshta dhe me pak përbërës mund t’i përgatisim pasi do të na duhen vetëm 5 minuta.

kjo Smoothie me luleshtrydhe dhe banane është e thjeshtë dhe e shpejtë, Nëse nuk doni të shtoni sheqer, vetëm sheqerin e frutave ose mund të shtoni edhe një ëmbëlsues. Mund të përgatitet shumë i freskët duke shtuar disa kube akulli dhe duke e shtypur atë së bashku me frutat.

Smoothie me banane luleshtrydhe
Author:
Lloji i recetës: Desserts
Shërbime: 5
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 litër qumësht
 • 500 gr luleshtrydhe
 • 1-2 banane
 • 100 gr sheqer ose ëmbëlsues
Preparación
 1. Lajmë luleshtrydhet, thajmë dhe i presim në copa.
 2. Qëroni dhe copëtoni bananet.
 3. Marrim blenderin dhe në gotën e përzierjes do të vendosim qumështin dhe sheqerin, luleshtrydhet dhe bananet. E rrahim derisa gjithçka të jetë pa asnjë copë dhe është me qëndrueshmërinë e një kremi.
 4. Shijojmë sheqerin dhe e lëmë sipas dëshirës sonë.
 5. Vendosim tundjen në frigorifer për pak kohë para se ta konsumojmë në mënyrë që të jetë e freskët,
 6. Kur të shkojmë ta shërbejmë do ta fusim në gota ose gota.
 7. Mund të vendosni krem ​​pana sipër, shkon shumë mirë me luleshtrydhet.
 8. Dhe nëse ju pëlqen më freskët, vendosni disa kube akulli kur ta shtypni.
 9. Dhe gati !!!
 10. Një gojëmjaltë e pasur, e freskët, e pasur dhe plot vitamina.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.