Smoothie banane, çokollate dhe bajame

Smoothie banane, çokollate dhe bajame

Dridhjet Ato janë të zakonshme në shtëpi për mëngjes. Më është dashur të braktis tasin tim me qumësht dhe kjo më ka bërë të kërkoj alternativa të tjera, duke i kthyer tronditjet në një aleat të shkëlqyeshëm. Unë dua gojëmjaltë frutash, gojëmjaltë jeshil dhe natyrisht ato me çokollatë; megjithëse këto i zgjasin vëllimet në mënyrë sporadike.

Unë e dua çokollatën e zezë dhe çdo recetë që e përfshin atë në përbërësit e saj, ajo meriton vetëm për t'i dhënë asaj një shans. Kjo tronditje dukej e përsosur për rostiçeri për të vegjlit e shtëpisë dhe pse jo, për të na dhënë një trill të ftohtë disa pasdite. A guxoni ta provoni?

Smoothie banane, çokollate dhe bajame
Smoothie me banane, çokollatë dhe bajame që ne përgatisim sot është një trill që pakkush mund t’i rezistojë. Një pije perfekte mesdite pas stërvitjes
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 250 ml. qumësht bajame
 • 2 banane të pjekura
 • 2 lugë çaji kakao 100%
 • 1 grusht bajame
 • P lugë çaji me thelb vanilje
 • Çokollatë e zezë e copëtuar dhe bajame për tu dekoruar
Preparación
 1. Ne vendosim të gjithë përbërësit në blender dhe përziejeni derisa të qetë.
 2. Shërbejmë në një gotë dhe zbukurojmë me disa bajame të copëtuara, pak çokollatë e copëtuar dhe një ons në çdo gotë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.