Bishtajat me patate dhe vezë të zhurmshme

Bishtajat me patate dhe vezë të zhurmshme

Rregullat e kopshtit dhe bishtaja ata tani janë në kulmin e tyre. Sot mund të gjejmë fasule në treg gjatë gjithë vitit, megjithatë rekomandojmë të hani këtë perime të stinës. Shikoni për të në treg dhe shikoni se ata janë të qetë dhe se kur ata thyejnë ata crunch.

Fasulja është një perime e freskët, e lehtë dhe plot vitamina. Ajo ka 90% ujë dhe pa yndyrë, prandaj janë ideale për të dietat e hollimit. Mund t’i avulloni, siç do të bëjmë sot dhe t’i shoqërojmë me patate dhe një vezë të zier. Gatuar në këtë mënyrë ose në të fërguaraEdhe më neveritësit ndaj perimeve do të guxojnë me ta.

Përbërësit

Për 2 persona

 • 300 gr fasule jeshile
 • 2 patate
 • 1 karafil hudhër
 • Vezë 2
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër
 • Kripë
 • Papara e ëmbël

Vezë e pjekur

Përpunimi:

Ne heqim këshillat dhe vargjet e bishtajave dhe i presim në dy ose tre pjesë. Patatet gjithashtu i presim në copa sapo qërohen.

Ne gatuajmë me avull si fasulet dhe patatet; Mos harroni se është e rëndësishme që uji në tavë të mos prekë perimet. Pasi të jenë zbutur, ne i heqim në një enë dhe i rregullojmë.

Ne përgatisim Vezë të ziera: Për ta bërë këtë, ne vendosim mbështjellje plastike në një filxhan dhe e përhapim atë me vaj ulliri ekstra të virgjër. Ne e thyejmë vezën brenda, me kujdes, erëza atë dhe shtoni disa barishte aromatike nëse dëshirojmë. Ne e mbyllim paketën duke e lidhur fort me tel kuzhine dhe e vendosim në një tenxhere me shumë ujë të vluar për 4-5 minuta.

Kaurdisni thelbin e hudhrës me pak vaj ulliri ekstra të virgjër dhe specin dhe shtoni sofrito te fasulet e kulluara më parë.

Ne shërbejmë secilën shërbim me të veza sipër.

Bishtajat me patate dhe vezë të zhurmshme

Shenime:

Nëse dëshironi që kjo recetë të jetë më e lehtë për ta përshtatur atë me dietën tuaj, unë ju këshilloj të bëni pa vezën.

Më shumë informacion - Bishtaja me vezë dhe proshutë, darkë me aromë të shëndetshme

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Bishtajat me patate dhe vezë të zhurmshme

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 200

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.