Brinjët në salcën e birrës

Brinjët në salcën e birrës. Kush nuk i pëlqen disa brinjë derri? Epo, këto me salcën e birrës që do ju pëlqejnë shumë, është një pjatë e thjeshtë për t’u bërë dhe me rezultate të shkëlqyera, ato janë shumë të mira, të buta dhe me lëng dhe me një salcë për zhytjen e bukës.
brinjët janë shumë lëng dhe gjithashtu një mish ekonomik, kjo është arsyeja pse ne mund të përgatisim pjata të mira pa shpenzuar shumë.
LBrinjët e derrit në birrë Shtë një pjatë që mund ta përgatisim paraprakisht, mund ta përgatisim nga një ditë në tjetrën, një pjatë që mund të shoqërohet me disa patate të skuqura, perime, kërpudha.
Një mënyrë tjetër për të përgatitur brinjë, me pak përbërës që do të pëlqejnë të gjithë familjen.

Brinjët në salcën e birrës
Author:
Lloji i recetës: Mish
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 kilogram brinjë derri
 • 1 Cebolla
 • 2 thelpinj hudhre
 • 1 kanaçe birrë 330ml.
 • piper
 • vaj
 • Kripë
Preparación
 1. Për të përgatitur brinjët në salcën e birrës, së pari pastrojmë brinjët, i presim në copa të vogla, i rregullojmë piper dhe kripë.
 2. Në një tenxhere do të shtojmë një vaj të mirë vaji kur vaji të jetë i nxehtë, të skuqim brinjët në zjarr të fortë, derisa të marrin ngjyrë kafe të artë.
 3. Prisni qepën dhe hudhrën, kur brinjët të bëhen të arta shtoni qepën.
 4. Llokoçisim dhe lëmë disa minuta në mënyrë që gjithçka të gatuhet së bashku dhe qepa të zihet, duke shtuar hudhrën e grirë.
 5. Kaurdisni gjithçka për disa minuta, shtoni birrën, lini alkoolin të avullojë për disa minuta dhe shtoni një gotë të vogël me ujë, pak kripë dhe lëreni të gatuhet për rreth 30 minuta.
 6. Pas kësaj kohe shijojmë kripën, kontrolloni që brinjët të jenë të butë, korrigjoni dhe fikni.
 7. Dhe ata do të jenë gati për të ngrënë !!!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.