Bishtaja me chorizo

Bishtaja Chorizo, një pjatë plot shije, bishtajat jo gjithmonë duhet të jenë një pjatë e mërzitshme.

Perimet janë një pjatë e shkëlqyeshme dhe e nevojshme, por ndonjëherë na duken të buta dhe të mërzitshme. Por nuk duhet të jetë kështu, ato mund të përzihen në shumë mënyra me përbërës të tjerë. Gjithmonë mendojmë se ngrënia e perimeve është dietë dhe nuk është kështu, mund të përgatiten pjata të shëndetshme dhe të shëndetshme.

Pjata që propozoj është një pjatë e plotë, ka bishtaja, patate, një vezë të zier dhe disa feta chorizo, një pjatë e mrekullueshme, plot shije dhe e lirë, ia vlen për një vakt si një pjatë e vetme. Mund ta përgatitni edhe paraprakisht.

Bishtaja me chorizo
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 500 gram Bishtaja
 • 3 patate
 • 4 vezë të ziera fort
 • 150 gram sallam
 • 2 thelpinj hudhre
 • Vaj ulliri
 • Kripë
Preparación
 1. Për të përgatitur bishtajat me chorizo, fillimisht do të pastrojmë bishtajat, do të qërojmë patatet dhe do t'i presim në copa. I vendosim në një tenxhere me ujë të ziejnë derisa të zbuten fasulet dhe patatet. Kur të kenë mbaruar, vendosini në një kullesë.
 2. Nga ana tjeter do vendosim nje tenxhere tjeter me uje, shtojme vezet qe do te numerojme 10 minuta kur te fillojne te ziejne. Pas kësaj kohe, hiqeni dhe lëreni të ftohet. I qërojmë.
 3. Pritini disa thelpinj hudhre, prisni disa feta chorizo ​​dhe më pas pritini në copa. Vendosim një tavë ose tigan të gjerë dhe hedhim pak vaj ulliri dhe hudhrën e grirë, e kaurdisim pak dhe para se të marrë ngjyrë shtojmë copat e chorizo-s, e trazojmë derisa chorizo ​​të lëshojë gjithë shijen e tij.
 4. Më pas vendosim fasulet me patatet me chorizo. E trazojmë me kujdes dhe e lëmë për disa minuta që të thithë shijen.
 5. Pasi gjithçka të jetë përzier mirë, fikni zjarrin. Shërbejmë në një tepsi të shoqëruar me disa vezë të ziera.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.