Biftekët e tenderit në salcën e specave

Biftekët e tenderit në salcën e specave

Biftekët janë gjithmonë një mundësi e mirë kur duam ha mirë por jemi duke u ngutur pasi ato janë shumë të lehta për tu bërë. Sidoqoftë, ndonjëherë nuk duam të hamë biftek të butë, kështu që ju japim idenë që t’i shoqëroni me një salcë speci të pasur dhe të lehtë dhe disa patate të skuqura.

Kështu, sot ju prezantojmë këto fileto të shijshme të mesit të specit, të bëra në vetëm 15 minuta, ose edhe më pak. Kjo recetë është shumë komode për të studentë dhe / ose beqarë ata nuk kanë shumë ide për gatimin dhe as atyre nuk u pëlqen shumë Kështu, ata mund të mësojnë pak nga pak dhe me receta të lehta dhe të shijshme.

Përbërësit

 • Biftekët e mesit.
 • 2-3 patate.
 • Lëng limoni.

Për salcë speci:

 • 200 g krem ​​për gatim.
 • 1 lugë gjelle piper i zi i bluar.
 • 2 lugë çaji piper të zi të bluar.
 • 30 g gjalpë.
 • 1 tabletë me lëng mishi të koncentruar.
 • 2 lugë vaj ulliri.
 • Majë kripe

Preparación

Së pari, macerating the biftekët. Për ta bërë këtë, do ta vendosim në një sipërfaqe të sheshtë dhe do ta kriposim nga të dy anët dhe më pas do ta rendisim në një pjatë të thellë në të cilën do të spërkasim lëngun e limonit të shtrydhur. Kjo gjithashtu mund të shkëmbehet për një karafil hudhre të prerë ose madje edhe për të dyja.

Ndërsa makeron biftekët ne jemi duke qëruar dhe larë patatas. Përveç kësaj, ne do t'i presim në feta të holla të tipit furrë dhe do t'i skuqim në shumë vaj të nxehtë, pastaj do t'i kullojmë në letër thithëse.

Më vonë, ne do të bëjmë biftekët në një tigan ose tigan që është shumë i nxehtë në mënyrë që të mos tkurren me një shi të vajit të ullirit. Ne do t'i kthejmë ata rreth e përqark në mënyrë që ata të mos thahen shumë.

Më në fund, ose ndërsa ato janë duke u bërë, ne po bëjmë salcë e lehtë speci. Në një tenxhere ose tigan do të vendosim vajin e ullirit dhe kur të ngrohet pak do të shtojmë gjalpin, pastaj shtojmë kokrrat e piperit të zi. Kaurdisni pak për të lëshuar aromën e saj dhe shtoni kremin për ta gatuar për disa minuta. Kur të fillojë të vlojë, shtoni majën e kripës, kubin e stokut dhe lugët e piperit të zi të bluar, duke e gatuar për disa minuta dhe kaq. Tani mund të lajmë biftekët dhe patatet me këtë salcë të pasur.

Nëse keni dashur më shumë, ju rekomandojmë të provoni Ijë derri i pjekur e cila është gjithashtu shumë e mirë.

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Biftekët e tenderit në salcën e specave

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 438

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.