Avokado të mbushura me Turqi dhe proshutë

Avokado e gjelit të detit

Përshëndetje bukuroshe!
Sot ndaj me ju një recetë që më ka befasuar këndshëm. Nëse ndiqni rregullisht këtë blog, do ta dini se unë jam një adhurues i vërtetë i avokados - në sallata, gratin, në smoothie, në mus , etj-, kjo është arsyeja pse sot kam vendosur ta kënaq dëshirën time me këto avokado të mbushura me gjel deti dhe proshutë. Sa herë që ha avokado të mbushur në menutë e restorantit, ato janë të mbushura me karkaleca deti, ushqime të ndryshme deti, ose janë au gratin me një lloj çimento-beshamel. për të plotësuar një çift të mirë të këtyre frutave të mrekullueshëm. Receta që unë vendos të ndaj me ju sot është shumë më e shëndetshme dhe më e shijshme.

Megjithëse shumë e shmangin atë në dietën e tyre për shkak të përmbajtjes së lartë të yndyrës, duhet të kujtojmë se avokadot janë të shëndetshme dhe favorizojnë shëndetin tonë të zemrës dhe ulin kolesterolin.  Avokado është e lartë në Beta-sitosterol, një përbërje që është treguar për të mbajtur nivelet e kolesterolit të ulëta.

Avokado të mbushura me Turqi dhe proshutë
Avokado nuk është majmëri, ata janë prindërit. Me këtë recetë të mrekullueshme për avokadot e mbushura me gjel deti dhe proshutë, do të zbuloni se si kontrolli i kolesterolit mund të jetë çuditërisht i këndshëm

Author:
Kuzhina: Hannah mitchell
Lloji i recetës: Filluesit
Shërbime: 2

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 4 avokado
 • 3-4 fileto të gjoksit të gjelit të detit
 • 100 gr proshutë të prerë në kubikë
 • Përhapje djathi (dritë)
 • Kripë
 • Lima

Preparación
 1. Grijmë filetot e pulës dhe shiritat e proshutës.
 2. Ne rezervojmë dhe e lëmë të ftohet.
 3. Ne përdorim majën e një thike për të prerë avokadot në një mënyrë rrethore në mënyrë që t'i presim në gjysmë për të nxjerrë kockën.
 4. Me ndihmën e një lugë, i zbrazim avokadot në një tas duke pasur kujdes që të mos thyejmë lëkurën
 5. Në mënyrë që avokadot të mos oksidohen, shtrydhim lëngun e gjysmës së gëlqeres dhe shtypim me ndihmën e një piruni.
 6. Shtojmë 3 lugë djathë të përhapur, kripë dhe piper dhe vazhdojmë përzierjen në mënyrë që të mund të homogjenizojmë brumin në maksimum.
 7. Prisni imët pulën dhe proshutën me ndihmën e një thike dhe shtoni në përzierje.
 8. Ne mbushim avokadot me masën që rezulton dhe të gatshëm për shije.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 300

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Laura Aurora Galindo Jimenez dijo

  e shijshme

 2.   Hannah mitchell dijo

  Faleminderit shumë, Laura!

  Unë ju inkurajoj të provoni recetën që kam ngarkuar sot, karrota, selino dhe qepë omleta. Shume i pasur! http://www.lasrecetascocina.com/tortilla-de-zanahoria-apio-y-cebollino/

  Një përqafim dhe faleminderit për ndjekjen e blogut