Совети за замрзнување пити и пити

Крем сунѓерска торта

Ако сте еден од луѓето кои го обожаваат тесто но тие немаат многу време, ова ќе ве интересира. Понекогаш одиме во кујна и сакаме да го инвестираме тоа време на поцелосен начин. Како да го добиете? замрзнување на тој десерт што нема да го консумираме на истиот ден или можеби следниот. Се разбира, тука може да имаме некои сомнежи дека денес, ќе расчистиме на наједноставен начин.

Можете ли да замрзнете торта?

Општиот одговор на ако можете да замрзнете торта дали е тоа да. Инаку, треба да видиме само како ќе ги најдеме во повеќето супермаркети. Секако, она што треба да го имаме предвид е дека е најдобро да ги чуваме на правилен начин за да не фатат никаков вид мирис или да влезе вода во нив. Ова обезбедува оптимален резултат при нивно одмрзнување.

Можете ли да замрзнете кремска пита?

Повторно одговорот е да, иако тука можеме да најдеме некој друг недостаток. Има многу прилики кога сум замрзнал еден Крем курва Но, кога ќе го одмрзнете, тоа има тенденција да се расплетува малку. Која е причината? Има тенденција да добие голема влажност. Затоа се препорачува да се купи крем со 35% маснотии, ако сакаме да го камшикуваме дома. Ова ќе го направи поконзистентно. Иако ако се сомневате, најдобро е да го купите во пекари, бидејќи има многу што продаваат замрзнат крем.

Можете ли да замрзнете торта со фондан?

Фондантен сунѓер за торта

Ние го знаеме тоа колачи со фондан тие имаат неколку чекори. Сите ни одземаат доста quiteубопитно време, па зошто да не ги направите на делови? За ова да резултира со највкусен десерт, замрзнувачот ќе влезе во игра. Треба да го знаете тоа замрзнете ја тортата ќе добиете повеќе влажен резултат за овој.

Нешто што веќе може да ве спречи да направите чекор да го напиете. Исто така, мора да се каже дека трошките од колачите се поцврсти. Друга суштинска информација за да можете многу полесно да работите со нив. За ставете замрзнување Не мора да чекате тортата целосно да се одмрзне, па затоа ќе завршите порано и резултатот ќе биде најспецифичен. Откако ќе го завршите овој чекор, ќе го оставите во фрижидер додека не дојде време за консумирање и тоа е тоа.

Како да замрзнете чизкејк

Чизкејк

Друг од одличните деликатеси што ги имаме во слаткарницата е чизкејк. Знаеме дека има неколку рецепти достапни за тоа и сите ќе ни остават момент на чисто задоволство. И ние самите и нашите гости. Па, ако немате време да направите свеж ден, не грижете се затоа што вашиот пријател во замрзнувачот секогаш ќе биде подготвен да ви помогне.

Пред да го воведете во него, мора да бидете сигурни дека е целосно студено. За да го направите ова, прво мора да поминете неколку минути во фрижидер. Ти можеш исечете ја тортата на одделни парчиња, бидејќи ќе биде многу поудобно да се чува и да се сервира. Секое парче мора да се завитка во пластична фолија. Обидете се да не стискате премногу и покријте го со неколку слоеви. Ако ви требаат неколку дена да го консумирате, тогаш на филмот, ќе додадеме парче алуминиумска фолија. Потребно ни е да биде добро заштитено, така што кога ќе се одмрзне, можеме да продолжиме да уживаме во нејзината богата текстура.

Замрзнете пита со јаболка

пита од јаболка

Без сомнение, пита од јаболка Тоа е уште една од тортите што најдобро замрзнува. Подобро во смисла дека кога сакаме да го конзумираме, ќе го имаме повеќе од совршено. Нешто што се случува и со остатокот од колачи кои содржат овошје. Се разбира, тие не се толку деликатни како оние на крем или крем, за кои зборувавме. Секако, мора да се обидете добро да ги завиткате и да ги одделите од месото или рибата што ги имаме во замрзнувачот.

Одете напред и направете го тоа сами:

пита од јаболка
Поврзана статија:
Домашна пита со јаболка

Може да замрзнете три чоколадни торти

Чоколадна тарга

Зошто да не?. Може совршено. На овој начин, продолжуваме да ја унапредуваме работата. Секако, овој вид торта обично се прави со урда за поголема конзистентност. Па, секогаш додавајте малку повеќе отколку што бараат од оваа состојка. На овој начин се осигураме дека нема да се распадне штом го извадиме од замрзнувачот. Onlyе мора да уживаме само затоа што ... Кој може да одолее на три чоколади?.

Може ли колачи со лиснато тесто да се замрзнат?

Лиснато тесто

Можеби прашањето за лиснато тесто е малку поделикатно. Ако сакаш лиснато тесто замрзнете, најдобро е да го направите тоа, но кога тие се сурови. Пред да разговараме за готови торти, но во овој случај, секогаш е подобро да го правиме времето за готвење кога ќе го конзумираме. На овој начин, ќе ги задржиме сите својства на тестото. Се разбира, ќе разјасниме дека може да се замрзне откако ќе се свари, но резултатот нема да биде ист, бидејќи кога ќе ја апсорбира влагата, нема да биде крцкав.

Рецепти за торти кои можат да бидат замрзнати

 • За секогаш да имате при рака десерт и да ги изненадите сите посетители, секогаш можете да се одлучите за торта од слива. Овој вид торта што има овошје или чоколадо, е повеќе од основен кога станува збор за сервирање на вкусна закуска. Исто така, мора да знаете дека може да се замрзне и да трае три месеци во оваа состојба.
 • Чоколадни колачи. Ние веќе видовме дека ако Три чоколадна торта Беше претставено како задоволство и во тоа време и откако ќе го одмрзневме, остатокот од колачи или торти што ја имаат оваа состојка не заостануваат.
 • Валани бисквити или цигански раце. Тие исто така можат да бидат замрзнати и да бидат еден од највкусните десерти. Секако, обидете се да ги избегнувате оние со крем, па затоа и претходно коментиравме. Но ... што ако им додадете чоколадо?

Можете ли да замрзнете направена пита?

Во мојата куќа секогаш се правеше вака и резултатот беше одличен. Тие беа замрзнати на парчиња и во овој случај немаше да зависи толку многу од состојките што ги имаа. Можеби, наместо тоа, тоа беше процес на замрзнување и последователно, одмрзнување. За ова, мора оставете го да одмори во фрижидер додека не се стопи целосно.

замрзнете домашна пита

Замрзнете печена пита

Да си набавам замрзнати и печени патенти тие се како свежо направени, мора да ги замрзнеме пред да ги готвиме целосно. Тоа е, кога тие ќе бидат половина завршени. На овој начин, откако ќе ги отстраниме од замрзнувачот и ќе ги направиме, ќе им дадеме уште еден пресврт во рерната. Се разбира, никогаш во микробранова печка бидејќи текстурата не е иста.

Замрзнете пита од лиснато тесто

Ако лиснатото тесто беше замрзнато и сте го одмрзлеле за да ја направите питата, тогаш подобро е да не го враќате назад во замрзнувачот. да тоа е свежо лиснато тестоМоже да го замрзнете, но секогаш водејќи сметка да не влезе влага во неа. Потоа, кога ќе го консумирате, ќе го однесете во рерна и ќе биде како свежо направен.

Замрзнете домашни пакетчиња

на домашни емпанади Тие се еден од најдобрите избори што ги имаме за да го аромираме овој вид деликатеси. Можете да ги замрзнете и во тестото и откако ќе завршат. За негово полнење, најдобро е да се одлучите за кромид, пиперки или домати.

Може ли да се замрзне пити од туна?

Да, можете да го замрзнете туна пита, еднаш подготвени. На ист начин како и претходните, можете да го направите тоа во мали порции и кога одите да го консумирате, ќе видите дека нема изгубено ни трошка од својот добар вкус. Бидејќи има многу храна што можеме да ја задржиме во замрзнувачот и што ќе не спаси од интензивна работа во последен момент.

Дали сте имале некој проблем кога станува збор замрзнете пити?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

44 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Sandra dijo

  Сакам да знам дали можам да замрзнам варена торта од туна. Ви благодарам

  1.    Sandra dijo

   Извинете, ако питата има јајце, дали може да се пржи и онака? Јајцето е тврдо?

 2.   Габриел dijo

  Како можам да замрзнам тесто од емпанади од морска храна и сирење без пржење?

  1.    Rita dijo

   Колку долго можам да оставам пржење пита со туна
   Благодарам
   Rita

 3.   Роза Ана Салас Дуејас dijo

  ЗДРАВО. Сакам да ве советувам како можам да направам пита со борови за коктел и да ги замрзнувам без да се добие црно или темно, би сакал да знам како тоа го прават замрзнатите експерти, како што сакам да го направам за продажба, толку многу ти благодарам БРЗО ОДГОВОР. РОСА АНА

 4.   Кристијан Хозе dijo

  Имам проблем, би сакал да знам како да направам за тестото да не стане црно кога е замрзнато и ако неговата температура влијае на нешто, има ли фер температура за да се одржи? благодарам знам многу за ова

 5.   Кетрин Абурто dijo

  Здраво
  добро, сакам да знам дали можам да замрзнам паштети во рерна
  И ако подоцна за да ги сварам, можам да ги ставам замрзнати или еспро што се топат, бидејќи пред да замрзнам про кога ги ставам во рерна, ме кршат,
  добро еспро, одговори ми
  подоцна
  пофис :)

 6.   rocio dijo

  Би сакал да знам како да направам замрзнување на торта од зеленчук или било кој вид на торта, ако е варена или сурова во замрзнувачот.

 7.   lea dijo

  Прашањето ми е колку можете да ги замрзнете солените и слатки емпанади ако има сецкани јајца во подготовката. Ви благодарам сега

 8.   Марија dijo

  Сакам да знам како да пржам зготвена пилешка емпанада бидејќи имав остатоци од минатата ноќ

 9.   аналиа dijo

  Здраво, сакав да знам дали можете да пржете варено цвекло

 10.   болки dijo

  Здраво, би сакал да знам дали можете да ставите тврдо варено јајце на сите видови колачи, а потоа да пржете

 11.   Ана Марија dijo

  Треба да знам како добро да готвам емпанади што ги замрзнувам сурови, бидејќи треба да направам неколку што сакам да ги направам еден ден и, на пример, да ги готвам следниот, што треба да се отстрани и да се стави во рерна, почека ?? и ми треба повеќе време? Благодарам Ана

  1.    Татјана Кортес dijo

   Како замрзнувам паштети од пилешко и месо и при пржење не пукаат

 12.   Ann dijo

  Може ли да испржам варено месо што има јајце? Ако е така, колку долго може да биде мрачно? Благодарам

  1.    Дора Кристина Фариас dijo

   Сакам да знам како да ги замрзнам суровите пилешки пиперки и ако треба да ги готвам директно од рерна, благодарам

 13.   Angeles dijo

  Сакам да знам дали тестото на емпанадите се топи покриено или непокриено

 14.   Даниел Амато dijo

  Би сакал да знам дали можете да ја замрзнете готовата емпанада со сурово тесто колку долго и дали филот, кога има јајце, може да се расипе, исто така, за да не остане црното тесто. Од суштинско значење е да се знае дека бидејќи морам да водам бизнис со брза храна. Благодарам

 15.   Гледис dijo

  здраво, би сакал да ми кажеш како да замрзнувам курви од зеленчук. Благодарам

 16.   евгенија dijo

  Треба да знам како можам да оставам тесто емпанади од еден на друг ден и дека не се стемнува и толку тешко

 17.   абелардо dijo

  Треба да знам како да замрзнувам палачинки со сирење како оние што се продаваат во супермаркетите, ми треба за продажба на овие

 18.   тесен dijo

  Јас би сакал да знам дали веќе сварените палачинки со месо може да се пржат.
  многу ти благодарам наталија

 19.   алиша тенок. трските ... уругвај dijo

  Јас би сакал да знам :
  * може ли да ги замрзнам колачите од блитва ??
  * јајцата внатре се добри?
  * И тиквички од трупец ??
  Имам летен бизнис и би сакал да се организирам со нешто ... многу благодарам

 20.   ПИНК dijo

  Beе ви бидам благодарен ако ме известите дека морам да сторам така што емпанадите откако ќе ги замрзнат, кога ги ставате во рерна, тестото се крши.
  Исто така, зошто палачињата со слатко месо го обележуваат тестото кога ги замрзнувам.

 21.   Susana dijo

  Имам настан за кој морам да направам 2000 емпанади, би сакал да знам како треба да ги мрестам за да не се скрши тестото или на која температура да ги чувам да траат 3 недели без да се скрши или изгуби вкусот.
  Ви благодарам многу, со нетрпение ги очекувам вашите предлози.

 22.   мони dijo

  Јас би сакал да знам зошто не можете да ги замрзнете месните паштети со тврдо вуево. Ви благодарам.

 23.   мирта dijo

  Здраво, имаме дело на емпанада Салтејо со мојот сопруг и трошевме многу стока ... купивме замрзнувач и јас веќе ги замрзнав суровите емпанади и тие многу кафеави и претходно зготвени се сушат ... Јас ќе треба да знаат во кое време се готват ако се сурови? или ако е подобро претходно сварено и како да се задржи сокот? каков темперамент е погодно да се одмрзне? Силен или мек? а некои исто така пукаат. Од веќе ви благодарам многу….

 24.   Вие_носабемирта dijo

  Мама сака да чува курва од туна со јајце, веќе зготвена во замрзнувачот, колку долго може да трае?

  1.    ејгонц dijo

    Ви препорачувам да го консумирате пред следните три месеци

  2.    ИСЕЛА dijo

   Здраво мирта, би сакал да знам дали некој ти одговорил или дали си го решил проблемот со емпанадите затоа што и јас го имам истиот проблем, ако можеш да ми помогнеш ќе го ценам

 25.   МОРИНСКИ ИТУРАЛДИ dijo

  НЕМАМ ФРИЗИДАР, СМЕ ЗАмрзнувач со замрзнувач, сакам да знам колку долго можам да чувам замрзнато мелено месо за емпанада (варен) во фрижидерот што те спомнав.

 26.   МОРИНСКИ ИТУРАЛДИ dijo

  НЕМАМ ФРИЗИДАР, СМЕ ЗАмрзнувач со замрзнувач, сакам да знам колку долго можам да чувам замрзнато мелено месо за емпанада (варен) во фрижидерот што те спомнав.
  ЧЕКАМ ОДГОВОР.

 27.   cecilia dijo

  Здраво, сакам да започнам претпријатие со колачи од зеленчук, шунка и сирење, замрзната пченка, дали може да ми кажете како треба да ги замрзнам, вареното сурово тесто е бело и како треба да ги одмрзнувам за да не се навлажни тестото , Го чекам вашиот одговор, ви благодарам

 28.   Лусијана dijo

  Здраво, консултант.Дисковите за правење торта Роџел можат да бидат замрзнати како мене. Ви благодарам бакнежи

 29.   Марија Маза dijo

  Не замрзнувајте ништо што има тврдо варено јајце, станува како гума и е многу грдо за непцето, варете на тивок оган ако е во рерна за да се даде време за полнење да се стопи, ми се случило тестото се готви и внатре е замрзнато, се јаде, Ако е електрична печка многу подобро затоа што за готвење трае подолго, што се пржи, вистината е дека не би знаела како да им помогнам, бакнежи и многу благослови.

 30.   Вивиана dijo

  Здраво! Треба да знам како да ги замрзнам палачињата пилешко и сирење со сурово тесто. и дека не мочам. Би сакал да знам и како да ги испечам за да не се скршат или да излезат суви. И ве молам ако можам да замрзнам тесто од квасец. благодарам многу!!

 31.   Lucia dijo

  Здраво! Јас ти велам дека ги имам замрзнатите емпанади предјадења. Може ли да ги стопам, да ги наполнам и повторно да ги замрзнам '? Благодарам

 32.   Карлос Андрес dijo

  Со почит,

  Јас сум во неволја, немам работа и ми падна на памет да продадам некои хавајски емпанади (сирење, шунка ... ананас ...) што ги прави мајка ми (Тие се вкусни).

  Што им се додава за да бидат зачувани? Бидејќи идејата е да ги продаваме замрзнати, претходно зготвени во продавници и супермаркети.

 33.   Кристијан камило неира dijo

  Добра вечер ви пишувам од Колумбија, имам едно прашање, како можам да направам емпанади од пилешко и месо што се направени од промаса, како треба да ги чувам за да не пукнат; Благодарам многу

 34.   БЕТИ БАЕЗ dijo

  Здраво, би сакал да знам зошто ги правам емпанадите од едниот ден на друг и тие се влажни, не можам да ги соберам да ги ставам во рерна благодарение.

  1.    Бернардо dijo

   Како можам да ставам во фрижидер еднодневни паштети од пченица за друг, без жездата да се навлажни премногу.

 35.   Клоси dijo

  Со години правев паштети со месо за замрзнување (сурово тесто и свежо зготвено елено) и содржат тврдо варено јајце, но толку исечено, скоро неработено со вилушката. и неговиот вкус не се менува. Кога ги вадам, ги ставам без одмрзнување директно во врелата рерна.

 36.   федерико портела dijo

  Како одмрзнувате печена торта во рерна? Извадив еден од замрзнувачот и го ставив во рерна да го дадам на клиент и ми требаа околу 20 мин. барем при одмрзнување. Мислев дека побрзо се одмрзнува. Може да биде или направив нешто погрешно? Дали има начин да се направи тоа побрзо?

 37.   ЛУЛУ АГУИЛОН dijo

  ДОБАР ДЕН,
  ВЕADЕ МЕ СЕ ЈАСНО ДЕКА МОANЕ ДА СЕ ЗАМРЗААТ ОВИЕ ХРАНА, НО САКАМ ДА ПОЗНАВАМ ДА ДА СЕ ПОПЛАВИ ТАСА СО ТЕASTА, ПОПЛАТА ТУНА НЕПЕШАНА ИЛИ ВЕЕ, МОANЕ ДА ОСТАНАТ ЗА ФРИЗИРАЕ.

  БЛАГОДАРНОСТ