Кафе од Јамајка

Кафе од Јамајка

Кафе од Јамајка, богато и едноставно кафе со многу вкус. Кафе што можеме да го подготвиме дома и да го испиеме после добар оброк.

Микробранови моркови

Микробранови моркови

Барате здраво гарнирче за да го комплетирате вашето мени? Научете како да ги подготвите овие природни моркови во микробранова печка за само 6 минути.

Сан Јакобос со шунка и сирење

Сан Јакобос со шунка и сирење, многу едноставно домашно јадење да се направи. Рецепт што секој ќе го сака за полнење со топено сирење.

Фалафел со цвекло

Фалафел со цвекло

Денес ве покануваме да пробате нова верзија на фалафел, типични средно-источни крокети од наут: Фалафел со цвекло.

Пица киноа

Пица киноа со туна и домати

Дома обично не подготвуваме пица често и кога правиме обично прибегнуваме кон комерцијални тесто за пица на ...

Октопод со кашелоси

Сите јадења во кујната имаат свој начин на подготовка во зависност од личноста или просторот во ...

Омлет од сирење и тиквички

Омлет од сирење и тиквички

Овој омлет од сирење и тиквички е одличен извор кога ќе се вратите дома уморен и не сакате да готвите вечера.

Watеле од лубеница

Watеле од лубеница едноставен и свеж десерт за летото. Идеално за најмалите. Брзо се подготвува и е многу популарен.

Омлет од банана со цимет

Омлет од банана со цимет за појадок

Овој омлет од банана со цимет е одлична алтернатива за појадок со тост од пченично брашно и овошје или нашиот омилен пијалок за кафе или зеленчук.

Летна торта со исечен леб

Летна торта со исечен леб

Со доаѓањето на високи температури, сакате да јадете на поинаков начин, со свежи и лесно сварливи производи ...

Крем од тиквички и моркови

Крем од тиквички и моркови

Овој крем од тиквички и моркови е здрав и лесен. Без производи од животинско потекло, соодветно е за веганска диета.

Пита со туна

Брза пита со туна

Едноставен рецепт за брза емпанада од туна, лесен за подготовка за неколку минути. Совршено јадење за секоја ситуација.

Крем од компири и праз

Лесен крем од компири и праз

Лесната конзистентност на кремот од компири и праз што ја правиме денес е едноставен, но многу утешен рецепт. Дали се осмелувате да го пробате?

Црвен грав со зеленчук и хоризо

Црвен грав со грав и хоризо

Црвениот грав со зеленчук и хоризо се подготвува за само 20 минути. Како? Користење на квалитетни зготвени мешунки.

Чоколадна торта и колачиња

Чоколадна и бисквитна торта вкусна и крцкава торта. Едноставно и без фурна, идеално за ужинка или со кафе. Вкусно !!!

Брз шпорет Турција Осо Буко

Особуко од мисирка во брзо тенџере, едноставно и брзо јадење за подготовка на комплетно јадење придружено со зеленчук и варен бел ориз.

Печено пилешко со кари

Печено пилешко со кари вкусно јадење, придружено со малку компири. Богато и едноставно што можеме да го готвиме за кратко време.

Јогурт, ореви и чоколадни чаши

Јогурт, ореви и чоколадни чаши

Јогуртот, оревите и чоколадните чаши што ги подготвуваме денес се едноставни и брзи. Лесен десерт за импровизација што се надеваме дека сакате да го пробате.

Чоколадни мафини

Домашни чоколадни мафини за појадок или закуска се многу добри. Едноставни се за подготовка и многу се добри.

Ориз со кромид и бибер

Ориз со пиперка и кромид

Овој ориз со кромид и пиперки не враќа во рутината на едноставното по Божиќ. Лесно и ефтино, пробајте!

Туната се појавува со лук

Научете да готвите слабини од туна со нашите лесни рецепти: во бело вино и сок од лимон со лук и магдонос, стил на Исла Кристина, со лук и повеќе!

Чизкејк

Совети за замрзнување пити и пити

Дали сакате да знаете дали можете да замрзнете пита или пита? Дали ќе изгледа добро? Откријте овде како да ги замрзнете колачите и емпанадите.

Печена свинска слабина

Печена свинска слабина

Откријте ги овие рецепти за да подготвите филе од свинско месо печено на едноставен начин. Како да го направите сочен? Откријте ја тука тајната за да го готвите

готов рецепт на омлет од ориз

Омлет од ориз

Лесни рецепти за омлет од ориз, ве учиме како да го готвите брзо и на повеќе начини: јапонски стил, печен, со кафеав ориз и повеќе!

Салата од наут

Овој пат ви донесовме салата од леблебија, идеален рецепт за летото бидејќи се јаде ладно и не трошиме време да готвиме.

Киче од сланина и сирење

Кики од сланина и сирење солена торта, едноставна и лесна за подготовка, за почетник или неформална вечера е одлична !!!

Јагода и џем од чиа

Јагода и џем од чиа

Jamем од јагоди и чиа што го подготвуваме денес е идеален како појадок, придружувајќи тост, јогурт или чинија снегулки од овес.

Торта со микробранова брокула

Денес ви донесовме нов рецепт, лесен за стомакот и брз и лесен за правење: торта со брокула во микробранова печка. Не може да биде полесно!

Пржени пиперки со сол

Денешниот рецепт е еден од наједноставните што ви го понудивме во Рецептите за готвење, но не од таа причина најлошото: пржени пиперки со сол. Богата, нели?

Крем од моркови и ѓумбир

Крем од моркови и ѓумбир

Крем од моркови и ѓумбир што го подготвуваме денес е вкусен и лесен почетник за целото семејство, идеален во секое време од годината.

Фритатати од тиквички и сирење

Фритатати од тиквички и сирење

Фритатати од тиквички, шунка и сирење што ги подготвуваме денес, лесно и брзо се подготвуваат; совршен за појадок или бранч за викенд.

Тепсија од компири и праз

Тепсија од компири и праз

Тепсија за компири и праз што ја подготвуваме денес е едноставно јадење направено со обични состојки и во кое го правиме да работи во рерна.

Мини чоколадни наполитани

Мини чоколадни наполитани

Мини чоколадни наполитани што ги подготвуваме денес се едноставни и брзи за правење. Идеално за придружување на кафе за време на појадок или ужинка.

Пица со крем и сланина

Рецепт за пица со крем и сланина, многу добар рецепт кој се подготвува со крем и крем од сланина, многу е едноставен за подготовка.

Компири полнети со сирење

Денес ви предлагаме во Кујнски рецепти неколку компири полнети со сирење, варени во рерна. Едноставно јадење во однос на состојките, но вкусно.

Зачинета карфиолка

Нашата зачинета карфиолка е идеален оброк за вечери и лесни јадења. Поради својата ниска калорична содржина, добро е за диети.

Американски палачинки

Колку беа вкусни овие американски палачинки! Ако сакате да знаете како ги направивме и кои се нивните состојки, продолжете да читате.

Сендвич со филе со сенф

Сендвич со филе со сенф

За време на викендот обично подготвуваме пица, сендвич или сендвич дома за вечера. Обично е петок кога ...

Кроасани исполнети со мини чоколадо

Кроасани лиснато тесто исполнети со чоколаден крем, едноставен рецепт што можеме да го подготвиме без тешкотии и кој на сите ќе им се допадне. Пробај !!!

Говедско месо со пиво

Говедско месо со пиво, едноставно и брзо јадење за подготовка, со многу добар сос придружен со печурки, многу комплетно јадење.

Микробранова печка од тиква

Рецепт за микробранова печка од тиква, богат и многу лесен за подготовка, за десерт е многу добар, поради неговата мека и слатка текстура. Willе ти се допаднеш !!!

Сосирани печурки и сланина

Сосирани печурки и сланина

Запечените печурки и сланина што ги предлагаме денес, брзо и лесно се подготвуваат. Идеално за кога некој не сака да се комплицира со вечера.

Дорада со сос од пипеillо пиперка

Рецепт за морска платика во сос од пипело пипер, мазен и едноставен сос што можеме да го подготвиме за придружување на кое било јадење. Ќе ви се допадне !!!

Јајца-полнети домати, печени

Јајца-полнети домати, печени

Печени домати полнети со јајца се одлична алтернатива за вечера. Едноставен и привлечен рецепт нема да трае повеќе од 20 мин. во подготвувањето.

Пита од лиснато тесто со туна

Рецепт за лиснато тесто исполнето со туна, едноставно и брзо јадење за подготовка, вечера или екскурзија, изгледа одлично !!!

Модар патлиџан како пица

Рецептот што ви го донесуваме денес има неколку силни страни кои ве покануваат да го направите токму за оваа вечер: Едноставно е ...

Чаши со јогурт, малина и мед

Чаши со јогурт, малина и мед

Чашите со јогурт, малина и мед што ги презентираме денес, лесно и брзо се подготвуваат. Лесен и свеж десерт за целото семејство.

Салморехо

Рецепт Салморехо, многу свеж и натоварен со витамини, тоа е многу комплетно јадење и како почетник е многу добар, затоа ве охрабрувам да го пробате.

Крем-прирабница без рерна

Крем за крем без фурна, богат и лесен за подготовка, дали сакате да знаете како се подготвува? Внесете и ќе видите колку е лесно да се направи овој фланш со крем, ќе ви се допадне !!!

Лазања од модар патлиџан

Многу добра лазања од модри патлиџани, тоа е многу комплетно јадење придружено со салата, можеме да го направиме како едно јадење, сигурно ќе ви се допадне.

Сируп од цреша и рум

Сируп од цреша и рум

Сируп од цреша и рум Овој сируп е совршен да ги придружува вашите омилени десерти или колачи. Исто така резултатот ...

Пржени прстени од кромид

Рецептот што го презентираме денес служи како гарнир за друго јадење или како мали „предјадења“ пред јадење ...

Кокини со лук и вино

Рецептот што го презентираме денес е многу добар и е многу типичен во оваа сезона пролет-лето особено ...

Hummus

Хумус е арапски рецепт добро познат низ целиот свет. Да се ​​направи тоа е многу едноставно, вие само треба да ги уништите состојките и можеме да уживаме.

Салата од ориз и сирење

Скоро доаѓањето на летото со себе носи желба за лесни и здрави рецепти. Оваа салата од ориз и сирење е добар пример за тоа.

Печено јаболко со чизкејк

Печено јаболко со чизкејк Да ги составиме најбогатите работи на овој свет, печеното јаболко и чизкејкот! Тоа

Песто од коријандер

  Ние сме многу fansубители на песто, и на класичниот босилек, и на оние што се појавуваат по експериментирање. Овој рецепт

Јапонска торта со сирење

Јапонска торта со сирење Сирењето дома нè полудува, без разлика дали е во неговата солена или слатка верзија. Направи

Ориз со лигњи во американски сос

Оризот со лигњи во американски сос е мојот спас затоа што не може да биде полесно. Ако имате неколку лименки лигњи, решете ја храната.

Кепкејк од карфиол и сирење

Овие колачи од карфиол се вкусни, никој не би рекол дека нивната главна состојка е карфиолот, па затоа се идеални за најмалите.

Зелен омлет од аспарагус

Зелениот аспарагус е зеленчук и многу го сакаат и го мразат, можеби поради неговиот посебен вкус. Но

Сендвичи за закуски

Дали знаевте дека потеклото на „сендвичот“ датира од 1927 век? Но, дури во XNUMX година кога ...

Компир клинови

Клиновите од компир се прават во рерна на многу едноставен и лесен начин. Зачините ќе додадат посебен шмек на овие крцкави златни компири.

крепи без јајца

Крепи без јајца

Сите сакаме крепи! И тоа е така затоа што можеме да ги направиме на илјада начини. Па дома ...

паштета од печурки

Паштета од печурки

Оваа паштета може да биде ваш спас во одреден момент или на друг. Исто така е тотално изненадувачки, бидејќи поради печурката ...

Мусли барови

Мусли барови за појадок или закуска

Денес подготвуваме мусли барови, одличен предлог како појадок или ужинка. Потребни ви се само четири состојки за да ги направите, само четири! ...

Гулас со лук

Гуласот со аџито стана типично шпанско јадење пред многу години. Гулите или ангуриите имаат ...

Печен компир Хаселбек

Компири од Хаселбек

Компирите Хаселбек се најдобриот гарнир што ми текнува на бифтек. Едноставен, вкусен и многу шарен печен компир.

Мус од лимон

Не знам дали ќе ви се допадне свежа мус од лимон како мене, но за оние кои ...

Пилешко лимон

Денешниот рецепт е дизајниран специјално за оние кои сакаат фитнес и боди-билдинг кои треба да јадат големи ...

Пушен лосос и пица рукола

Пушен лосос и пица рукола

Оваа пушена пица од лосос и рукола е одличен извор кога сакате нешто едноставно и брзо што не тера да влеземе во кујната.

Здрав овошен појадок

Можеби затоа што е меѓу моите резолуции за оваа нова година или можеби затоа што треба да биде присутна во животот на ...

Смути со јогурт со мед

Јогурт со смуди со мед идеален за оние деца кои се спротивставуваат на вкусот на медот. Додадовме неколку колачиња за Марија за да го направиме поубаво.

Овошна закуска

Оваа овошна закуска е здрава, едноставна и 100% природна. Дајте му на вашето тело здрава храна со малку маснотии и преработени шеќери. Willе ја забележите разликата.

Франкфурт Кока и Цреши

Не пропуштајте го овој едноставен рецепт за франкафуртер кока и цреши совршен за ужина со пријатели или пикник

Баскиска торта со цимет

До богатата баскиска торта со цимет! Вкусно е, многу лесно се прави и потребни се многу малку состојки. Совршен е за ужина и појадок!

Печен ориз

Како да се подготви печен ориз за рекордно време? Пробајте го овој прекрасен рецепт и уживајте како џуџе, ќе спортувате подоцна.

Кари наут и спанаќ

За вкусови, кари. Ова зеленчук е погодно за сите видови стомаци.Не се залажувајте, овој кари од наут и спанаќ е за секого.

Салата од ориз

За лесни вечери погодни за оние кои се нурнати во хипокалорична диета, ја препорачуваме оваа салата од ориз со зеленчук.

Сендвич плескавица

Хамбургер во сендвич со пилешко или говедско месо може да биде еден од најбогатите, најздравите и најкреативните оброци што можете да ги готвите. Дајте му фантазија!

Облечена репка

Облечена цвекло: јаболков оцет, лук, црн пипер, маслиново масло и сол ... Шарена и поинаква салата!

Зачинета карфиол соте со бадеми

Како да направите многу сугестивно јадење без додавање месо или риба? Пробајте го ова чудо на зачинет карфиол сотеран со бадеми. Hallе халуцинираш

Цето тепаше стапчиња сирење

Ако сакате да откриете како да направите домашна закуска, не пропуштајте ги овие стапчиња за сирење обложени со цето

вегетаријанска пица

80% вегетаријанска пица: скоро сите нејзини состојки се зеленчук, така што ја прават оваа пица можна богата, здрава и многу нискокалорична вечера.

Чорба од црн пудинг

Откријте ги хранливите вредности на колбасот во крвта со оваа прекрасна чорба од црн пудинг, совршена за спортисти или лица со анемија

Пилешка чорба со цимет

Не сите остатоци треба да умрат во форма на крокети. Оваа пилешка чорба од цимет е совршен (и вкусен) пример.

Салата од карфиол

Салата од карфиол, богата, здрава и многу корисна за нашето тело, поради големите својства на сите негови состојки.

Домашни пици

Домашни, вкусни и здрави пици совршени за подобрување на вашата кулинарска креативност. Дали ќе бидете готвач? Докажи!

Пилешки такоси

Овие богати пилешки тако со зеленчук и лут сос можат да бидат посебна вечера за споделување со пријателите. Дали го запишуваш?

Артишок со шунка

Артишок со шунка, малку макотрпно јадење за правење, едноставно и многу здраво.

Крем од тиквички

Крем од тиквички: да служи и како ладно јадење и како врело јадење. Вкусно и многу здраво!

Авокадо и паштета од вар

Во прилог на прекрасен извор на влакна, калиум, тиамин, рибофлавин, фолати и витамини Б-6, Е и К, оваа паштета од авокадо-вар е извонредна.

Гаспачо од кокос

Овој освежителен и изненадувачки рецепт за гакачо од кокос ќе ве извлече од рутината со салати ова лето и ќе го сврти небото „алечугадо“ наопаку.

Брза мус од лимон

Брза мус од лимон со бисквит

Овој мус од лимон со бисквит е многу освежителен десерт, како и едноставен и брз за правење, идеален за почетници!

Земја салата

Оваа салата од земја освен што е едноставна за правење е вкусна. Дали веќе ја знаете нејзината посебна состојка? Шунка такос!

Мешана салата

Гледајќи напред кон летото, ви донесуваме лесен, здрав и над сè ладен рецепт, што е она што го сакате со оваа топлина: мешана салата.

Мусака за почетници

Потопете се во прекрасната грчка гастрономија со оваа вкусна мусака за почетници. Тоа е како лазања

Грат со лосос со смокви и компири

Ако сте во потрага по јадење што се топи во устата и не ви се допаѓа многу да се трудите да готвите, обидете се да го направите овој гратин лосос со смокви и компири.

Пармезан од тиквички

Овој пармезан од тиквички е совршен трик за вашиот стомак доколку сте на диета. Се чини дека дегустирате вкусна чинија макарони!

Мелено месо за тестенини

Мелено месо за тестенини: макарони, шпагети итн. Сега вашите тестенини ќе бидат повеќе вкусни и хранливи.

Изматени јајца со сардини и тиквички

Зачувувањето е многу практичен и здрав начин да го комплетираме нашето мени. Пробајте го овој лесен и едноставен рецепт за пржени јајца со сардини и тиквички

Вкусен сос од чимичури

Зад секое одлично јадење со месо секогаш стои одличен облекување, а овој вкусен сос од чимичури е апотеоза на универзумот на сосови.

Аншоа во оцет

Аншоа во оцет: Идеално за овие топли урми. Тапа со кисела сардела придружена со многу ладно пиво, чисто задоволство!

Сокет брокула со бор ореви

Како да подготвите вкусно, здраво и полно живо јадење за 15 минути? Пробајте го овој вкусен рецепт за сотената брокула со борови ореви. Благословено чудо

Свинско ребра со пиво

Едно од најдобрите јадења со печено месо таму е веројатно овој рецепт за пивски свински ребра. Лесно и вкусно.

Крцкаво печено авокадо

Со помалку состојки и време отколку што замислувате, ќе добиете тапа достојна за најголемиот ресторан во моментот: крцкаво печено авокадо

Салата од авокадо од јагоди

Оваа салата од јагоди и авокадо со винегрет од бор ореви е она што го барате ако ви треба свежо јадење, богато, со мала боја и брза за правење.

Салата од тестенини

Салата од тестенини со зеленчук, варено јајце и рендано сирење. Вкусно и извонредно!

Омлет од сладок компир и хоризо

Како да ги натерате младите и старите да јадат сладок компир? Никој не може да одолее на овој печен сладок компир и хоризо од хоризо.

Колбаси во вино со компири

Колбаси во вино со компири

Овие колбаси во сос од вино со компири од пекари се совршени за додавање во вашето неделно мени. Едноставно и брзо.

Хоризо карбонара

Откријте ја највкусната придружба на тестенини со овој рецепт за сос од хоризо карбонара осмислен од ieејми Оливер и прилагоден на заеднички фрижидер

Печено јагне со лимон

Како добивате залак што се топи во уста? Со добри работи, трпеливост и рерна. Овој рецепт за печено јагне со лимон е совршен пример

Меринг воздивнува

Рецепт со воздишки од меринги: потребни ви се само две состојки, шеќер и белки.

Француски тост со домашен џем

Овој одмор, оставете ја настрана операцијата бикини и засладете го одморот со појадок со француски тост и домашен џем. Бидете смирени и јадете!

Крцкав кикирики и фстаци

Колку и да пиете кафе во текот на денот, без појадок нема енергија. Оваа криза со кикирики со фистаки може да биде ваше вкусно спасение.

Карамелизирана кромид кока

Колку пати сте се соочиле со празен фрижидер во последните страшни денови од месецот? Овој рецепт за карамелизирана кромидска кока е вашето спасение

Пиперчиња од кари од ананас

Добро одете со овој едноставен рецепт за пилешки кари и ражничиња од ананас, бидејќи тие се совршен прв чекор кон целта на страшната операција за бикини.

Фабада за почетници

Овој супер лесен рецепт за чорба со грав за почетници е најдобриот начин да ја избришете зависноста од врвовите на мама и злоупотребата на конзерви!

Чоколадна торта со кригла

Чоколадна торта со кригла

Колачи со чоколадна кригла се брзи торти за торта, кои можете да ги подготвите за пет минути со микрограми. Ви претставуваме една чоколадна.

пита од јаболка

Домашна пита со јаболка

Во оваа статија ве учиме како да направите вкусна пита со јаболка за закуски за деца. Во овој случај, тоа служеше како закуска за роденден на татко ми.

Чоколадни трска

Чоколадни трска

Во оваа статија ве учиме како да направите вкусна закуска за деца, неколку вкусни трска од чоколадо за да го задоволите гладот ​​попладне.

Салати од шунка и сирење

Салати од шунка и сирење

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусна салата од шунка и сирење како аперитив за неочекувани посети.

Крокети со ракчиња и печурки

Крокети со ракчиња и печурки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите богат рецепт за крокети врз основа на ракчиња и печурки, одличен за вечерата на најмалите.

Meatофтиња од модар патлиџан во сос

Meatофтиња од модар патлиџан

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни и здрави кнедли од модар патлиџан за да можете да се грижите за вашата линија оваа зима.

Панакота

Рецепт на панакота (панакота)

Во оваа статија ви покажуваме како да направите едноставен рецепт за многу типичен италијански десерт. Панакотата или млекото варат одлично како десерт.

Серијано шунка и сирење фаџити

Серијано шунка и сирење фаџити

Во оваа статија подготвуваме сочни фаџити полни со вкус и сочност благодарение на комбинацијата на состојки. Одлично за брзи вечери,

лиснато тесто и чоколадна елка

Лиснато тесто и чоколадна елка

Во оваа статија и оддаваме почит на елката на овој ден на Три крала на сладок начин. Така, вечерва ви оставаме подарок за нив.

Супа од лук

Супа од лук

Во оваа статија ви претставуваме многу богата супа од лук за Божиќ, ефтин и брз рецепт за да не губите многу време за готвење.

Сендвич со филе и сланина

Сендвич со мариниран филе и јајца

Во оваа статија ќе ви покажеме како да направите вкусен сендвич со слаба слама со јајце на скара, импровизирана вечера за 8 минути за само една.

Домашна пица од Болоњезе

Пица Болоњезе

Во оваа статија ви покажуваме како да направите домашна пица од типот на Болоњезе. Одличен залак со италијански вкус кој е идеален за вечера со пријателите.

Хумус од наут

Хумус од наут

Во овој дел ве учиме како да искористите некои остатоци од леблебија од некои готвења. Богато и многу традиционално јадење од хумус.

Полнети тапини

Полнети и ау гратин тапини

Во оваа статија ви покажуваме како да направите богат рецепт за полнети месни ленти со месо. Сочно јадење за уживање во целото семејство.

Брошури од пилешко и шунка

Брошура со пилешко и шунка

Лебувањето пилешки филе никогаш не било полесно, бидејќи се исто така полнети со шунка и сирење. Овие многу сочни мали книги за деца.

Домашен бадем флан

Домашен бадем флан

Во оваа статија ви прикажуваме многу едноставен и брз десерт да го направите како десерт или закуска. Фланс со богат вкус што ќе го сакаат децата.

Коскена торта

Коскена торта

Во оваа статија ве учиме како да направите богата и едноставна торта од коски за да можете да уживате овој викенд како и сите деца. Многу брзо.

Арапска пита со пилешко

Арапска пита со пилешко

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусна арапска пита со пилешко и компир. Едноставен и лесен рецепт да се направи за најмалите во куќата.

Рижото од спанаќ и сланина

Рижото од спанаќ

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одлично и вкусно рижото од спанаќ и сланина. Едноставно и сочно јадење за целото семејство.

Индивидуална пица со колбаси

Индивидуални пици од колбаси

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни индивидуални пици од колбаси, многу оригинални и со одличен вкус на Шпанија. Одлично за пријателите.

Чоколадо elloело

Чоколадо elloело

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одличен, богат и брз желе од чоколадо за деца, десерт што ќе го сака целото семејство.

Сендвич на скара, домат и сирење

Сендвич на скара, домат и сирење

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу вкусен и лесен за правење топол сендвич, за оние вечери во кои навистина не сакаме да готвиме.

Печурки, шунка и сирење tartlets

Печурки, шунка и сирење tartlets

Овие тарлети од печурки, шунка и сирење се брзи и лесни; најголемиот дел од работата ја извршува рерната. Совршен за изненадувачки гости.

Тортила Фаџитас

Француски омилет фаџитас

Во оваа статија ќе ви покажеме како да направите вкусни фаџити базирани на омлет, со цел да ја искористите храната и да направите нови идеи во кујната.

Хаке во зелен сос

Хаке во зелен сос

Понекогаш мислиме на многу сложени рецепти, сепак, брзи и едноставни рецепти исто така можат да бидат богати, како овој ослиќ во зелен сос.

Тестенини филети во сос од бибер

Тестенини филети во сос од бибер

Во оваа статија зборуваме за многу едноставен и здрав рецепт за шницли од слабина што можете да го направите за кратко време и за ручек и вечера.

Семафори

Stoplight, полнета маринирана филе

Во оваа статија ви покажуваме како да направите типичен рецепт што се готви дома. Семафор, две парчиња маринирана филе полнети со хоризо и сирење.