Кремасто темно чоколадно пусти со ореви, вкусно!

Крем пусти од орев

Дали сакате пусти? Извинете што не можам да ви покажам подобра слика од ова кремасто кафеаво темно чоколадо со јаткасти плодови затоа што не ја прави правдата. Исто така, се забележува дека неговото срце е сè уште влажно, бидејќи беше уште топло кога решив да го исечам. Немојте да бидете вознемирени како мене и да го почитувате времето; тоа е мојот прв совет.

Морам да признаам дека не ги сакам сите пусти, иако обично сакам секој десерт со чоколадо. Не ми се допаѓаат оние кои се премногу суви; Јас ги претпочитам влажни во центарот и малку кремаста. Но, нема ништо подолго време во рерната или промената на температурата не може да се промени.

Ова пусти, како што ќе видите, е многу едноставно, но Не сум одолеал да додадам јаткасти плодови. не сум ги измешал со тестото; Само што ги ставив малку потонати во оваа пред да ја пукам во рерната. Дали сакате да се почестите со чоколадно уживање овој викенд? Пробај!

Рецептот

Кремаст пусти со јаткасти плодови, вкусен десерт
Дали сакате чоколадни десерти? Пробајте го ова кремасто темно чоколадо пусти со ореви. Едноставен и вкусен десерт со кој можете да изненадите.
Автор:
Тип рецепт: Десерт
Порции: 6
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 187 гр. путер
 • 187 гр. 70% какао чоколадо
 • 3 HUEVOS
 • 225 гр. на шеќер
 • прстофат сол
 • 94 гр. Од брашно
 • 18 гр. какао во прав
 • 10 половини од ореви
Подготовка
 1. Во сад ставете ги на парчиња путерот и чоколадото и се топи во микробранова печка во мали бранови на топлина од 30 секунди. Откако ќе се растопи, оставаме да омекне.
 2. Во друг сад, овој пат голем, лесно изматете ги јајцата со шеќер и сол. Не е неопходно да се склопуваат, доволно е да се мешаат со вилушка или рачни шипки.
 3. Следно, истурете ја чоколадната смеса во садот и измешајте.
 4. После го додаваме брашното и просеано какао и повторно измешајте додека не се вклопи.
 5. Ние редиме калап Квадрат 16 см. или еквивалент и истурете го тестото во него.
 6. Ние носиме до рерната претходно загреана на 180ºC за 20-25 минути.
 7. потоа заминуваме ладење 2 часа пред рушење и сечење.
 8. Останува најдоброто: уживајте во кремастото темно чоколадо пусти со ореви

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.