Tortë me bollgur, bajame dhe çokollatë për mëngjes

Tortë me bollgur, bajame dhe çokollatë për mëngjes

Nuk dini çfarë të hani nesër për mëngjes? Nëse nuk dini çfarë të hani për mëngjes, por dëshironi që në shtëpi të jetë diçka e veçantë, jo e zakonshme, përgatiteni këtë kek me filxhan me bollgur, bajame dhe çokollatë, recetën e së cilës e ndaj sot. Eshte nje kek shume i thjeshte ne pergatitje dhe i shijshem!

Një tas dhe disa shufra për të përzier 6 përbërësit e tij, nuk do t'ju duhet më shumë për të përgatitur këtë tortë që mund ta përgatisni në këtë mënyrë vetëm 3 minuta në mikrovalë. A nuk është mirë të mos ndizni ndonjë pajisje tjetër? Është një zgjedhje shumë e përshtatshme për mëngjes që do të kërkojë shumë pak kohë dhe përpjekje nga ana juaj.

A guxoni ta provoni? Jam i sigurt se lista dhe përbërësit do t'ju bindin nëse jo. Pije bajamesh, banane, çokollatë të zezë, krem bajame dhe kakao…dhe pa sheqer të shtuar! Nuk kisha nevojë ta shtoja. Tani nëse ju pëlqejnë gjërat shumë të ëmbla, me siguri do t'ju mungojë një lugë çaji sheqer.

Receta

Tortë me bollgur, bajame dhe çokollatë për mëngjes
Kjo tortë me turi me tërshërë me çokollatë me bajame është një trajtim i mrekullueshëm i fundjavës për mëngjes. Provoni! Do t'ju duhen 5 minuta për ta bërë atë në mikrovalë.
Author:
Lloji i recetës: mëngjes
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 vezë L
 • 55 g bollgur
 • P lugë çaji pluhur pjekje
 • Një majë kanelle
 • 125 ml. pije bajamesh
 • ½ banane e madhe pure
 • 1 grusht cokollatë patate të skuqura
 • 1 lugë krem ​​bajame dhe kakao
Preparación
 1. Ne rrahim vezën në një tas dhe pasi të jetë mbaruar, futim tërshërën, majanë kimike, kanellën, pijen e perimeve dhe i përziejmë derisa të integrohen.
 2. atëherë shtoni delli dhe patate të skuqura çokollatë dhe përziejeni përsëri.
 3. Pra, ose e lëmë brumin në të njëjtin enë, ose e ndajmë në dy gota duke pasur parasysh që brumi të mos jetë dy të tretat e lartësisë së enës.
 4. Ne marrim në mikrovalë dhe gatuajmë me 800W. Nëse e keni ndarë brumin në dy gota, do t'ju mjaftojë të gatuani secilën veçmas për 160 sekonda. Nëse e keni lënë të gjithë brumin në një tas, duhet t'i jepni pak më shumë kohë. Hera e parë do të jetë provë dhe gabim.
 5. Pasi torta është gjizë por e butë, spërkateni me krem ​​bajamesh dhe kakao dhe kënaqej i vakët.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.