Tortë meshë dhe Nutella

Tortë meshë dhe Nutella, një tortë e thjeshtë për tu përgatitur, nuk ka nevojë për furrë dhe është e shijshmeDo ta njihni si një tortë të vogël me kocka, pasi është shumë e ngjashme me këto biskota.

Një tortë e shpejtë që na duhen vetëm dy përbërës dhe një kohë e mirë në akulloreay do të jetë gati. Me nxehtësinë që vështirë se dëshironi të ndizni furrën, kjo tortë është e shkëlqyeshme, është gjithashtu shumë mirë të festoni një ditëlindje, festa ose meze të lehta që fëmijëve u pëlqejnë shumë.

Wafers që janë përdorur për këtë tortë janë shitur në dyqane të mëdha, ju gjithashtu mund të përdorni një krem ​​tjetër çokollatë.

Tartë meshë dhe Nutella
Author:
Lloji i recetës: Desserts
Shërbime: 8
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 pako meshë
 • 1 kavanoz me Nutella prej 800 gr.
 • Për të dekoruar toptha, ashkël me çokollatë të bardhë, arra ...
Preparación
 1. Vendosim një pjesë të madhe të kremit në një tas dhe e vendosim në mikrovalë për një ose dy minuta, është thjesht për ta bërë atë më të lëngshme dhe të butë dhe për të qenë në gjendje ta trajtojmë më mirë, do ta bëjmë dy herë.
 2. Ne marrim pjatën ku do të vendosim tortën. Përhapni bazën me pak krem ​​Nutella dhe vendosni një meshë sipër, do të ngjitet.
 3. Përhapim meshën e parë me Nutella me një shpatull, duke u kujdesur që të mos prishet, vendosim një meshë tjetër, përhapim me kremin dhe kështu do të alternojmë kremin dhe meshët derisa të jetë në lartësinë që duam që torta të të jetë
 4. Në shtresën e fundit do të vendosim një shtresë bujare të Nutella dhe do të mbulojmë të gjithë bazën dhe anët mirë, do ta lëmë bazën të gjitha shumë të lëmuara me shpatull për ta dekoruar.
 5. Vendosni top çokollatë ose topa me ngjyrë ose asfalta, arra ose çfarëdo që ju pëlqen, që ngjitet mirë, ne do ta fusim në frigorifer për disa orë në mënyrë që çokollata të ngurtësohet. Do të jetë krokante dhe shumë e mirë për tu prerë.
 6. Dhe gati për të ngrënë !!!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Elizabeth acosta dijo

  Çfarë do të thotë WAFERS? I referohet cookies. Ju lutemi postoni një foto ndërsa po ju shkruaj nga El Salvador dhe këtu ne nuk i quajmë meshë cookies të POZUELO RELLENAS. Ka të tjera të rrumbullakëta të quajtura SUSPIROS dhe MARIAS të tjera shumë të ëmbla.

  JU LUTEM FOTO ÇFAR IS ISSHT WAFER. NUTELLA NESE SHITET SHUM. Faleminderit

  1.    Montse Morote dijo

   Përshëndetje Elisabeth,
   Meqenëse nuk mund të ngarkoj foto brenda komentit, do t'ju lë lidhjen në faqen ku kam këtë tortë hap pas hapi. Isshtë blogu im.
   Shpresoj t’i gjesh cookies dhe t’i bësh, nëse jo mund t’i bësh edhe me biskota katrore që përdoren për prerjet e akullores.
   http://www.cocinandoconmontse.com/2013/10/tarta-de-huesitos.html

   Një përshëndetje