Spageti i Djallit, makarona pikante dhe e shijshme

Makaronat mund të jenë një pjatë shumë e butë, megjithatë, është një ushqim shumë i shkathët meqenëse pranon çdo lloj salce dhe / ose ushqim tjetër. Ju mund të bëni pjata të shëndetshme ose të përzemërta për t'u ngopur.

Gjithashtu, makaronat janë shumë të mira marrja e proteinave dhe karbohidrateve për trupin tonë. Në këtë mënyrë, ne do të sigurojmë energjinë e nevojshme për të mbajtur ditën me entuziazëm, forcë dhe guxim.

Spageti tek djalli

Përbërësit

 • 300 g spageti.
 • 2 thelpinj hudhre.
 • 1 majë speci kajene.
 • Vaj ulliri
 • Ujë
 • Kripë.

Preparación

Para së gjithash, ne do të duhet gatuaj spageti. Për ta bërë këtë, ne do të vendosim një tenxhere të madhe me ujë të bollshëm dhe do ta vëmë të ziejë. Kur të fillojnë flluskat, ne do të shtojmë kripë dhe spageti, dhe do të gatuajmë për rreth 8 minuta. Pastaj do t'i kullojmë.

Spageti tek djalli

Ndërsa spageti është duke gatuar, ne do të shkojmë laminimi i hudhrës dhe prerja e djegësve kajenën në pjesë të dukshme, pasi nuk duhet të hahet.

Spageti tek djalli

Këto, do të skuqim në një tigan me shumë vaj të nxehtë. Kur hudhra të jetë e artë, spageti do të jetë gati, kështu që ne do t'i kullojmë dhe do t'i shtojmë direkt, do të skuqen për disa minuta dhe kaq! Gëzoni disa spageta të shpejta dhe shumë pikante te djalli.

Spageti tek djalli

Më shumë informacion - Spageti me pulë dhe domate natyrore, recetë e shëndetshme

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 215

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.