Sallatë makarona të ftohtë

sallatë makarona

Ne e fillojmë javën me një sallatë me makarona të ftohta, një recetë shumë e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u bërë. Isshtë një pjatë e përsosur për t’u përgatitur gjatë verës, për një vakt ose darkë e shpejtë Greatshtë e shkëlqyeshme, për adhuruesit e makaronave është e mrekullueshme ta hanë gjatë gjithë vitit.

Shtë shumë e thjeshtë, në mënyrë që të dalë mirë duhet të kemi kujdes me gatimin e makaronave, duhet të jetë e drejtë, «Al dente». Përbërësit e tjerë do të varen nga shijet tona. Për ta bërë sallatën më tërheqëse, është shumë mirë të vendosni makarona me ngjyra, veshja gjithashtu mund të jetë e larmishme dhe të vendosni mjaltë dhe mustardë.

Sallatë makarona të ftohtë

Author:
Lloji i recetës: Filluesit
Shërbime: 4

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 1 pako makarona (makarona, harqe, predha, spirale ...)
 • Gjethe marule
 • 2 vezë të ziera fort
 • 2 kanaçe ton
 • Ullinj të mbushur
 • Shkopinj gaforre
 • qerpikët
 • misër
 • Domate qershi
 • Djathë i freskët
 • Për veshjen:
 • Vaj, uthull, kripë dhe piper.

Preparación
 1. Së pari do të ziejmë makaronat, koha do të jetë ajo që vendosni në udhëzimet në paketim ose siç dëshironi. Kur të jetë, e heqim, e kullojmë dhe e kalojmë nën rubinet dhe kështu e ftohim, e rezervojmë.
 2. Në një pjatë të madhe ose individuale, vendosim gjethet e lara të maruleve si bazë ose prerë në copa, vendosim makaronat dhe vendosim përbërësit e tjerë.
 3. Domatet qershi të prera në gjysmë, ton, ullinj, shkopinj gaforre të prerë, vezë të gatuara në copa, pak misër nëse dëshironi, qepë dhe djathë të freskët të prerë në copa.
 4. Përzieni përbërësit dhe vishni sallatën me vaj, uthull, kripë dhe pak piper.
 5. Veshjen mund ta kombinoni me pak mjaltë dhe mustardë nëse dëshironi, ju jep një aromë shumë të mirë.
 6. Sasitë e përbërësve do të jenë sipas dëshirës tuaj.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   yeny andrea duque sanxhez dijo

  E shijshme Dhe lehtë për të përgatitur urime

  Faleminderit Yeny, më vjen mirë që të pëlqen. Pershendetje