Sallatë e ftohtë me spageti, recetë e shëndetshme për këtë verë

Sallatë e ftohtë me spageti

Shumë dhe shumë do të mendojnë se duhet të humbni kilogramët e tepërt për të treguar një trup prej 10 në verë, apo jo? Epo, për të filluar unë ju ndihmoj me këtë recetë të pasur me dritë të sallatë e ftohtë spageti, për të fituar forcë për të ngritur peshat në palestër.

Dietimi nuk është lojë, çdo vakt duhet të jetë balancuar dhe përmbajnë lëndët ushqyese të nevojshme dhe kaloritë thelbësore në mënyrë që trupi ynë të ndihet i fortë dhe të mos lodhet.

Përbërësit

 • 300 g spageti.
 • 1 litër ujë.
 • Kripë.
 • Proshutë York.
 • 3 vezë.
 • 2 kanaçe ton.
 • Majonezë.
 • Vaj ulliri
 • Uthull.

Preparación

Për të bërë këtë recetë të pasur dhe të shpejtë për sallatën e ftohtë me spageti, gjëja e parë që duhet të bëjmë është përgatitni është spageti. Për ta bërë këtë, ne do të vendosim një tavë të gjatë plot me ujë për të gatuar. Kur të fillojë të vlojë, ne do të shtojmë dy grushte kripë dhe do të shtojmë spageti.

Siç ju them gjithmonë, do të duhet të shikoni kohën e gatimit në paketim dhe secili prodhues përcakton një kohë të caktuar sipas përbërësve që zgjidhni. Pak a shumë, duhen rreth 8 deri në 10 minuta. Kur të kalojë kjo kohë, kullojeni, freskojeni dhe derdhni me pak vaj në mënyrë që mos bëj tortë.

Në të njëjtën kohë kur gatuani spageti, ne gjithashtu vendosim një tavë të vogël ziej dy ose tre vezë. Këto do të gatuhen mirë brenda 12 minutash. I ftohni mirë dhe i qëroni.

Ndërsa makaronat janë duke gatuar vezët do të shkojnë përgatitjen e përbërësve të tjerë. Ne do të presim proshutën dhe vezën e zierë në kube të vogla dhe do të hapim kanaçet e tonit. Unë kam përdorur këto përbërës, por ju mund të vendosni gjithçka që ju pëlqen më shumë, si disa fruta të thata.

Në fund, paraqitni spageti dhe sipër hidhni proshutën, kanaçen e tonit dhe vezën e zierë. Pastaj sezoni me kripë, vaj dhe uthull. Nëse preferoni, mund të përdorni edhe pak majonezë e lehtë.

Më shumë informacion - Shirita limoni dhe parmixhano në 15 minuta

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Sallatë e ftohtë me spageti

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 168

Kategoritë

Sallata, Dieta

Ale Jimenez

Unë e kam dashur gatimin që fëmijë, kur kaloja orë të tëra në kuzhinë me gjyshen time, duke mësuar sekretet e saj të kuzhinës. Aktualisht unë... Shikoni profilin>

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Rodriguez dijo

  Shumë buenos

  1.    Ale Jimenez dijo

   Faleminderit qe na ndiqni !!