Pule mustarde me millefeu kungull i njome

pulë mustardë

Përshëndetje #zampabloggers!

Sikur të kishit vetëm një kungull të njomë, ca copëza pule dhe kungulli në frigorifer ... çfarë do të përgatitnit të hanit? Me siguri zakonet tuaja të kuzhinës do t'ju tërhiqnin drejt një pureje të shpejtë ose supë. Sot ju mësoj se si ta përgatisni këtë të shijshme pulë mustardë me millefeu kungull i njomë dhe kungull në më pak se 20 minuta. Po, e lexove mirë. Më pak se 20 minuta.

... Dhe nuk keni pse të më falënderoni tani, por që nga sot ju me siguri do të filloni një marrëdhënie miqësie hekuri me kungullin pasi të dini se është antioksidant, i pasur me vitamina, minerale dhe fibra dhe me pak kalori, dhe rekomandohet për të parandaluar shumë sëmundje. # Çfarë po thosha.

# përfitim

Pule mustarde me millefeu kungull i njome
Si të krijoni një vepër arti në një pjatë me vetëm 3 përbërës? Kjo pulë mustardë me kungull i njomë dhe kungull strudel është një mundësi e gjallë, argëtuese dhe e shijshme.

Author:
Kuzhina: modern
Lloji i recetës: Mish
Shërbime: 2

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 1 gjoks pule
 • Gjysmë kungull i njomë
 • 350 gr kungull
 • vaj ulliri
 • mustardë dijon
 • 1 lugë gjelle mjaltë
 • Kripë

Preparación
Ne përgatisim të gjithë elementët e nevojshëm
 1. Në një tenxhere me 1 litër ujë të vluar gatuajeni kungullin e prerë në kubikë të vegjël. 15 minuta afërsisht.
 2. Ndërkohë lajmë dhe presim kungulleshkat në feta shumë të holla dhe i pjekim në skarë. Ne prenotuar.
 3. Pritini gjoksin e pulës në kubikë dhe skuqini ato në një tigan me një pikë vaji.
 4. Në 3 lugë çaji ujë, ne shpërndajmë një mustardë dhe shtojmë në tigan derisa të avullojë 'veshja'. Kur pula të jetë gatuar. Rezervuam
 5. Pasi kungulli të jetë zier, kullojeni atë dhe pure atë me ndihmën e një turmix. Ne do të përpiqemi të mos jemi shumë të lëngshëm. Një strukturë pure.
Shkojmë në asamble!
 1. Në një pjatë dhe me ndihmën e një furçe kuzhine ose lugë, 'lyejmë' qendrën e pjatës me pure kungulli
 2. Vendosim një bazë të feta kungulleshkash.
 3. Në katin e parë të feta, ne rilyeni me pure kungulli. Mbi purenë vendosim katin e dytë të feta kungull i njomë (dhe kështu me radhë derisa të përdoren të gjitha kungull i njomë).
 4. Rreth millefeuille do të vendosim pulën që kemi gatuar.
 5. Ne do ta veshim pjatën me një vinaigretë mustardë dhe mjaltë.
Kontrasti është tronditës i mendjes!

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 260

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.