Pulë limoni

Pulë limoni

Receta e sotme është krijuar posaçërisht për ata adhuruesit e fitnesit dhe ndërtimit të trupit të cilët kanë nevojë të hanë sasi të mëdha mishi me pak yndyrë (proteina) në mënyrë që muskujt e tyre të vazhdojnë të rriten ... Shakatë mënjanë, është një recetë ideale për mishngrënësit më. Shtë një pulë limoni me shumë pak përbërës, me një përgatitje shumë të thjeshtë dhe që futet direkt në furrë.

E lehtë, e shpejtë, me pak kalori dhe shumë e shëndetshme, sepse në këtë rast, pula ishte me rreze të lirë (100% organike). Nëse dëshironi të shijoni më shumë mish, provoni atë bio, do të vini re ndryshimin (megjithëse është e vërtetë, është gjithashtu disi më pak ekonomike sesa ajo që mund të gjejmë në çdo supermarket apo kasap).

Pulë limoni
Ky mish pule ishte 100% bio, kështu që u siguruam se po hanim një pjatë që ishte gjithashtu me pak yndyrë, super e shëndetshme dhe natyrale.

Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: Mish
Shërbime: 5-6

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 6 kofshë pule organike 100%
 • 200 ml verë të bardhë
 • 2 limonë
 • 1 kub pule pule

Preparación
 1. Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të nxjerrim një tepsi ose një tas qelqi të përshtatshëm për furrën dhe të shkojmë në ngrohje 200 ºC afërsisht.
 2. Ne pastrojmë kofshët e pulës dhe ne i prerë ato në dy: kofshë dhe kofshë. I vendosim në tepsinë tonë, me pak vaj ulliri të shpërndarë më parë dhe më pas e derdhim 200 ml verë të bardhë për të gatuar, lëng i dy limonëve mesatare dhe në fund një kub i bujonit të pulës u shkërmoq.
 3. Nëse dëshironi, kjo është fakultative, mund të shtoni disa barishte të imëta, në mënyrë që pula të marrë një aromë tjetër dhe shumë më pikante.
 4. E fusim në furrë, në 200 .C për rreth 25-30 minutos, në varësi të shijes së darkës.
 5. Dhe gati! Recetë e shpejtë dhe e thjeshtë për të bërë pulë.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 395

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   eveline torres dijo

  Lehtë për t’u përgatitur dhe duket e hollë