Përzierje sallatë

sallatë-përzierje

Për sa kohë që nuk kam asnjë angazhim këtë ditë, mundohem hani shëndetshëm dhe të lehta në drekë më 31 dhjetor. Pse Sepse një ditë na pret që ajo që mbetet zakonisht është ushqimi, pasi që nga takimi me miqtë ose familjen ne fillojmë të hamë dhe është vonë në mëngjes të Vitit të Ri dhe ne ende jemi duke ngrënë, duke pirë dhe festuar.

Për këtë arsye të thjeshtë përpiqem, jo ​​vetëm në datën 31, por ditët që mbeten në mes të pragut të Krishtlindjeve dhe natës së Vitit të Ri, të ha lehtë dhe sidomos bazuar në sallata. Sigurisht, për sa kohë që nuk kam ndonjë përkushtim ndaj dikujt që duhet të kapërcejë këtë "dietë" të vetë-imponuar. Nëse doni të ndiqni rutinën time dhe të bëni një sallatë të lehtë, por mjaft të plotë çdo ditë për drekë ose darkë, këtu është propozimi im për sot: Përzierje sallate.

Përzierje sallatë
Një sallatë e larmishme me një sasi të madhe përbërësish mund të jetë një vakt i plotë, si dhe shumë më i shëndetshëm se shumë receta të tjera. Zbritni kaloritë nga këto ditë Krishtlindjesh.

Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: Sallata
Shërbime: 1

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • Let marule ajsberg
 • 1 kanaçe ton
 • misër
 • Karrota e grire
 • 1 vezë e gatuar
 • On qepë të freskët
 • ½ kastravec

Preparación
 1. Gjëja e parë që duhet të bëni është të lani tërësisht dhe tërësisht pajisjet tona verdura. Tjetra, ne prerë marule, duke lënë mënjanë gjethet e gjelbërta, qepë të freskët, nga e cila do të heqim shtresën e parë dhe gjysmën e kastravecit. Kulmi i fundit është shumë i vogël. Ne i shtojmë të gjitha në tas ose pjatë.
 2. Pastaj shtoj kanaçen e tonit me vajin e vet të ullirit (nëse është në vaj perimesh zakonisht e heq), karrotën e grire (nëse vjen në një tenxhere tashmë të grire, e shpëlaj sepse ka shumë uthull) dhe misri Ne gjithashtu shtojmë vezë që i kemi gatuar më parë
 3. Gjëja e fundit do të jetë të vishemi siç duam: në rastin tim shtoj vaj ulliri, kripë e imët dhe uthull balsamike.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 175

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.