Makarona të perimeve të sautuara

makarona të perimeve të sautuara

Përshëndetje #zampabloggers!

Sot unë po ju sjell një recetë të trukut që do të kënaqë të vegjëlit e vjetër dhe mbi të gjitha, veganët e shtëpisë. Nje lloj wok perimesh me agrumet dhe prekjet ekzotike që ne i kemi pagëzuar si makarona të perimeve të sautuara. Para se të lexoni, sigurohuni që keni një pastrues patatesh të dobishëm sepse përndryshe ajo pjatë mund të kthehet në ferr.

Dita e sotme është një recetë shumë e lehtë dhe argëtuese prandaj nuk po ju argëtoj më. Bëni lëkurë!

Makarona të perimeve të sautuara

Shërbime: 3

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 2 kunguj të njomë
 • 2 dientes de ajo
 • Pepper spec i kuq
 • Pepper piper i verdhë
 • Lemongrass
 • cilantro
 • Kripë
 • piper
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër

Preparación
 1. Me shumë mëngjes dhe durim, ne lajmë kungull i njomë dhe speca dhe fillojmë t’i qërojmë nga lart poshtë ngadalë për të marrë shirita të hollë që i ngjajnë petëve.
 2. Rezervuam
 3. Prisni thelpinjtë e hudhrës dhe shallotin dhe skuqini në një tigan me 3 lugë vaj ulliri.
 4. Shtoni specin e kuq dhe të verdhë dhe lëreni të lëvdohet për 3 minuta.
 5. Shtoni kungulleshkat, sezonin dhe kavardisini për 2 minuta më shumë.
 6. Shtoni gjethet e copëtuara të limonit dhe koriandrit dhe fikni zjarrin dhe mbuloni tiganin në mënyrë që ena të mbarojë gatimin me nxehtësinë e mbetur.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 190

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.