Parmezan kungull i njomë

Parmezan kungull i njomë

Sot ju sjell një alternativë të shijshme dhe të shëndetshme për makaronat që me siguri nuk do ju lërë indiferentë. A doni të kujdeseni për vijën, por e keni të vështirë t'i rezistoni një pjate të mirë makarona? E njëjta gjë më ndodh, kjo është arsyeja pse unë gjeta në këtë recetë për kungull i njomë me parmezan shpëtimin tim. Përveç se është i shëndetshëm, është një pjatë shumë e thjeshtë dhe shumë e lirë (ju duhen vetëm 3 përbërës). Ju duhet të dini se si të mashtroni stomakun tuaj!

Unë pres kritikën tuaj!

Parmezan kungull i njomë
Dëshirë për makarona, por në dietë? Me këtë recetë për kungull i njomë me Parmezan do të shijoni një pjatë me perime sikur të ishte një pjatë makarona si kurrë më parë.

Author:
Kuzhina: modern
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 3

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 2 kunguj të njomë
 • 9-11 domate qershi
 • Djathë i integruar parmixhano
 • Vaj ulliri i virgjër

Preparación
 1. Ne lajmë kungulleshkat, i presim në shirita julien dhe i avullojmë për 5 minuta, kullojmë dhe rezervojmë.
 2. Në një wok, ngrohim 2 lugë çaji vaj ulliri dhe shtojmë domatet qershi të prera përgjysmë. Llokoçisim për 2 minuta dhe shtojmë kungulleshkat e gatuara më parë. Shtoni kripë për shije dhe kaurdiseni për 2 minuta.
 3. Ne pjatë dhe spërkasim djathin Parmezan sipër.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 110

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.