Krem kungulleshkash

Krem kungulleshkash

Receta që ne paraqesim sot është ideale për ata që duan të pastrojnë trupin e tyre, që bëjnë dietë dhe për të gjithë ata që thjesht duan një të parë pllakë drite ose darkë e shëndetshme. Kremi i kungujve mund të hahet si i nxehtë ashtu edhe i ftohtë, pasi ju pëlqen më shumë dhe megjithëse nuk e shtojmë, ju mund të shtoni disa kubikë proshute.

Ne ju lëmë me recetën, hap pas hapi dhe me përbërësit.

Krem kungulleshkash
Ky krem ​​kungull i njomë është ideal nëse doni diçka të lehtë për darkë. Mund ta merrni si të nxehtë ashtu edhe të ftohtë. Justshtë po aq e mirë!

Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 3-4

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 1 kg kungull i njomë
 • 8 djathëra
 • 500 ml lëng pule
 • 500 ml ujë

Preparación
 1. Ne lajmë kungulleshkat, kemi prerë bagazhin dhe i vendosim në një tenxhere për të feta. Kur i kemi të gjitha, i mbulojmë me të gjysmë litër lëng mishi pule (nëse është e mundur defatted) dhe gjysmë litër ujë. Shtojmë pak kripë dhe shtojmë 8 djathëra.
 2. Vendosim gjithçka të ziejë së bashku në temperaturë maksimale dhe pas rreth 15 minutash lëmë mënjanë të rrahim.
 3. Krem duhet të rrihet në mënyrë të përsosur, pa gunga. Shijojeni për të parë nëse ka nevojë për pak më shumë kripë. Nëse e keni tepruar me të në hapin e mëparshëm, mjafton të shtoni pak më shumë ujë.
 4. Mund ta shërbeni kremin të nxehtë apo të ftohtë, Si ju pëlqen më shumë!

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 250

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.