'Thins' me gjeldeti të pjekur në skarë, vezë dhe domate

hollon

Sot ju sjell një nga zbulimet që kam bërë këtë verë: 'Sanduiçi hollohet' Për ata prej jush që nuk e kanë provuar këtë bukë të mrekullueshme me 99 kalori, është aleati më i mirë për të përballuar një dietë për të humbur peshë ose për të ruajtur figurën tuaj. Mundësitë janë të pafundme: sanduiçe, mini pica, sanduiçe, në një version të ëmbël ose të këndshëm. Unë ju sjell një kombinim perfekt për një drekë të shpejtë dhe të ekuilibruar: 'Thins 'me gjeldeti të pjekur në skarë, vezë dhe domate grimcuar.

A doni gjithashtu të ndryshoni zakonet e të ngrënit dhe të zbuloni mënyra të reja për të shijuar ushqimin? Mos e humbisni këtë blog çdo ditë të çdo muaji.

'Thins' me gjeldeti të pjekur në skarë, vezë dhe domate
Unë prezantoj Sandwich Thins, ai që tani e tutje do të bëhet aleati juaj më i mirë gjatë dietave. Në mesin e qindra kombinimeve, nuk mund të mungojë ky prej 'Thins' me gjelin e detit, vezën dhe domaten

Author:
Kuzhina: modern
Lloji i recetës: mëngjes
Shërbime: 1

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 2 feta Sanduiç Thins
 • 1 gjoks gjel deti
 • Vezë 1
 • 1 Tomate
 • vaj ulliri
 • kripë

Preparación
 1. Ne gatuajmë gjoksin e gjelit të detit në skarë dhe rezervojmë.
 2. Ne gatuajmë një vezë.
 3. Qëroni domaten dhe grijeni atë në një tas. Shtoni vaj ulliri dhe kripë, përzieni dhe rezervoni.
 4. Ne dolli bukë e hollë në dolli.
 5. Pasi të jetë djegur, ne presim gjelin e detit në shirita ose kube të mëdha.
 6. Vezën e presim në feta dhe e shpërndajmë mbi të dy pjesët e bukës.
 7. Përfundojmë gjellën duke shtuar domaten e shtypur.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 230

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.