Smoothie kos me mjaltë

Smoothie me kos dhe mjaltë

El gojëmjaltë kos me mjaltë që ju prezantoj sot do të kënaqë të vegjlit. Çfarë? Çfarë dëgjoj atje? Djali juaj nuk i pëlqen mjaltë, ju thoni? Nuk ka problem me këtë! Me këtë tronditje ata as nuk do ta vërejnë praninë e tij nëse e trazoni para se ta jepni ...

El kos luleshtrydhe shtuar në kos limoni Shumë "anulon" shijen e veçantë të mjaltit, por megjithatë lë ëmbëlsinë e saj, gjë që e bën atë interesante për anëtarët më të rinj të familjes. Meqenëse gojëmjaltë do të ketë ëmbëlsinë e mjaltit, kosat e luleshtrydheve dhe limonit duhet të jenë me pak sheqer.

Smoothie kos me mjaltë
Kosi me shake mjalti është një mundësi e mirë nëse dëshironi të shtoni këtë përbërës të fundit në ushqimin e të vegjëlve. Mjalti është një ushqim i pasur me shumë veti.
Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: merienda
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 kos luleshtrydhe
 • 1 kos limoni
 • 1 lugë gjelle mjaltë rozmarinë
 • 2 biskota Maria, të copëtuara
Preparación
 1. Gjëja e parë që do të bëjmë është të zgjedhim një gotë qesharake me motive për fëmijë (si ai në foto) për ta bërë atë më tërheqës për sytë e fëmijës.
 2. Gjëja e dytë do të jetë lugë mjaltë rozmarinë, në mënyrë që të jetë plotësisht poshtë.
 3. Më vonë ne do të shtojmë koset. Në rastin tim, unë së pari shtova atë të luleshtrydhes në mënyrë që gota të marrë atë ngjyrë rozë dhe pastaj shtova atë të limonit. Kur bëhen bashkë por nuk përzihen mbeten dy rrathë me ngjyra të ndryshme.
 4. Dhe së fundmi, Shtova dy biskota Maria, të copëtuara sipër, si një zbukurim.
Notas
Nëse fëmija juaj i pëlqen arra o las rrush të thatë gjithashtu mund t’i shtoni në këtë gojëmjaltë.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 125

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.